نماینده مبارکه، ناظر مجلس در هیات نظارت بر اندوخته اسکناس شد

|
0 دیدگاه

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی به همراه نماینده مردم تبریز ناظر مجلس در هیات نظارت بر اندوخته اسکناس شد.

نمایندگان مجلس روز چهارشنبه ، معصومه آقاپور علیشاهی نماینده تبریز و زهرا سعیدی مبارکه نماینده مبارکه را به عنوان ناظر مجلس در هیات نظارت بر اندوخته اسکناس انتخاب کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، معصومه آقاپور علیشاهی نماینده مردم تبریز را با ۷۶ رأی موافق و زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه را با ۹۴ رأی موافق از مجموع ۱۶۳ نماینده حاضر در جلسه به عنوان ناظر در هیات نظارت بر اندوخته اسکناس انتخاب کردند.
هیات نظارت اندوخته اسکناس، نظارت بر حسن اجرای مفاد ماده پنج قانون پولی و بانکی کشور از طریق تحویل و نگهداری اسکناس های چاپ شده و همچنین نگاهداری حساب دارایی های موضوع ماده ۵ قانون یاد شده و صورت جواهرات ملی و تنظیم مقررات مربوط به نمایش و نظارت بر ورود و خروج آنها از خزانه بانک و نظارت بر معدوم کردن اسکناس هایی که باید از جریان خارج شود را برعهده دارد.
هیات نظارت اندوخته اسکناس متشکل از رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا معاون او، دو نماینده مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس، دادستان کل کشور یا معاون او، خزانه دار کل کشور، رئیس کل دیوان محاسبات و رئیس هیات نظارت می باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.