مذاکره با ژاپن برای خرید ‌۲۰ فروند هواپیمای کوچک

نوسازی ناوگان آسمان‌ایر با هواپیماهای میتسوبیشی

|
0 دیدگاه

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکره با ژاپن برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای آم آر جی گفت: برای اقتصادی کردن بیش از ۶۰ فرودگاه کوچک به بیش از ۲۰ فروند هواپیما نیازمندیم و بر همین اساس مذاکرات با ATR فرانسه هم برای خرید تعداد بیشتری از هواپیماهای کوچک به صورت همزمان ادامه دارد.

اصغر فخریه کاشان‌ با اشاره به نیاز کشور به هواپیماهای کوچک، بیان کرد: در این خصوص مذاکراتی با ژاپن برای خرید هواپیماهای MRG از میتسوبیشی داشته‌ایم.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به ژاپن، توضیح داد: بعد از کمک به بازسازی ایران‌ایر با ایرباس سراغ هواپیمایی آسمان رفتیم و تصمیم به نوسازی ناوگان آسمان با خرید از میتسوبیشی داریم، بر همین اساس در این سفر  عوامل هواپیمایی آسمان را همراه خود داشتیم و درحال مذاکره برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوچک از میتسوبیشی برای این شرکت هواپیمایی هستیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: وظیفه وزارت راه این است که ناوگان هوایی کشور را اصلاح کند، فارغ از اینکه مالک این ناوگان دولت، بخش خصوصی یا بخش عمومی باشد.

وی درباره علت انتخاب این هواپیماها برای هواپیمایی آسمان، توضیح داد: هواپیماهای MRG میتسوبیشی هواپیمای کوچک حداکثر ۱۰۰ نفره هستند و با توجه به اینکه هواپیمایی آسمان معمولا پروازهای داخلی و استانی را انجام می‌دهد، گزینه مناسبی برای این شرکت هواپیمایی است.

وی با بیان اینکه نحوه خرید ۲۰فروند هواپیما در قالب فاینانس‌لیز یا اجاره به شرط تملیک است، توضیح داد: ژاپنی‌ها هم قول داده‌اند در همین قالب درخواست ما را بررسی کنند تا در ماه دسامبر و با تشکیل  دومین کارگروه مشترک دو کشور در تهران، مذاکرات ادامه پیدا کند.

فخری کاشان هم چنین درباره خرید همزمان هواپیماهای ATR، که جزو هواپیمای کوچک محسوب می‌شوند، گفت: نیاز کشور به هواپیماهای کوچک چیزی بیش از ۲۰ فروندی است که در مذاکراتمان با میتسوبیشی به دنبال آن هستیم؛ فرودگاه‌های سازمان‌های دیگر مثل شرکت نفت، هلال احمر یا حتی پیام به این هواپیماها نیازمند هستند و فقط با ۲۰ فروند نیاز ما برطرف نمی‌شود.

قایم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه بیش از ۶۰ فرودگاه در کشور وجود دارد که جزو فرودگاه‌های کوچک محسوب می‌شود، ادامه داد: برای اقتصادی کردن این فرودگاه ها به هواپیماهای کوچک نیازمند هستیم، باید این فرودگاه ها را فعال کنیم و بر همین اساس در نظر داریم  هرچه سریع‌تر این هواپیماها برای کشور خریداری شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.