نگرانی رییس کل بیمه مرکزی ازبیمه های عمر

|
0 دیدگاه

رییس کل بیمه مرکزی ایران درباره کاهش نرخ سود تضمینی بیمه های عمر گفت: نگران تعهدات آتی هستیم و به همین خاطر کنترل و تدوین آیین نامه مناسب برای این رشته در دستور کار است.

«عبدالناصر همتی» روز دوشنبه در شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران انسجام در صنعت بیمه را مهم دانست و افزود: ما باید به منشور اخلاقی و توافق های خود پایبند باشیم تا بخش بزرگی از مشکلات صنعت بیمه که نمونه بارز آن تخفیف های غیرفنی و غیرمنطقی بیمه شخص ثالث است، حل شود.
رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در عین حال افزود: البته تخفیف در زمینه نبود خسارت بسیار خوب و مورد تایید است.
وی با تاکید بر اجرای حاکمیت شرکتی در شرکت های بیمه گفت: برای شفاف سازی فعالیت ها و دفاع از مدیران عامل به خصوص حمایت از حقوق بیمه گذاران، حاکمیت شرکتی را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.
همتی از نظارت ضابطه مند بر صنعت بیمه خبر داد و گفت: هدف ما از نظارت، تدوین آیین نامه های پیچیده و غیرضروری نیست بلکه نظارت ضابطه مند همراه با حمایت از حیات شرکت های بیمه را اجرا خواهیم کرد.
رییس کل بیمه مرکزی از برنامه ریزی ایجاد دوره های آموزش حرفه ای مدیران برای ارتقای سطح دانش فنی مدیران و کارشناسان بیمه با همکاری پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: صنعت بیمه نیازمند هزینه در این حوزه است و امیدواریم با برگزاری این دوره ها و بهره گیری از ظرفیت های بین المللی به ارتقای سطح علمی مدیران تخصصی کمک کنیم.
وی با اشاره به میزان حداقل سرمایه تاسیس شرکت بیمه گفت: در این زمینه پیشنهادات خود را به دولت تقدیم کرده ایم.
وی با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت خاطر نشان کرد: سندیکای بیمه گران ایران امروز به عنوان یکی از ارکان خوب صنعت بیمه در حال نقش آفرینی است.
همتی درباره اهمیت سندیکای بیمه گران ایران گفت: داشتن یک رای واحد برای بزرگترین و کوچکترین شرکت بیمه، در سندیکا بیانگر اهمیت تمام شرکت های بیمه در تصمیم گیری های مهم است و سندیکا می تواند نقش موثری در ایجاد همگرایی و جلوگیری از واگرایی داشته باشد.
رییس کل بیمه مرکزی افزود: هدف همه ما ایجاد فضایی مناسب و امن برای کسب و کار در صنعت بیمه است. وظیفه نهاد ناظر حمایت از شرکت های بیمه به دور از حاشیه و با نظارت صحیح است که این مهم با تعامل مستمر با شرکت های بیمه و سایر ارکان صنعت بیمه محقق می شود.
در این نشست مجید پورکیانی مدیرعامل بیمه ایران و رییس شورای عمومی و علی اکبر اولیاء دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران گزارشی از فعالیت های آن ارایه و مدیران عامل شرکت های بیمه نیز درخواست ها و نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.