نیازی به شرکتهای‌خارجی‌برای‌ساخت سکو نداریم

|
0 دیدگاه

مدیراجرایی پروژه های کلان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به بومی شدن صنعت ساخت سکو در ایران، ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن طرحهای توسعه ای نفت، از همه ظرفیتهای شرکتهای داخلی سازنده سکو استفاده شود.

مدیراجرایی پروژه های کلان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به بومی شدن صنعت ساخت سکو در ایران، ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن طرحهای توسعه ای نفت، از همه ظرفیتهای شرکتهای داخلی سازنده سکو استفاده شود.
مسعودگل شناس، در حاشیه نصب سکوی ۱۸B پارس جنوبی و در جمع خبرنگاران با اشاره به سخنان رئیس جمهوری درباره افزایش برداشت از میدان گازی پارس جنوبی در جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز ایران، گفت: بسیار خوشحالم به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت مجری صنایع کشتی سازی و فراساحل ایران (ایزوایکو ) به عنوان مجری ساخت، سکوی ۱۸B را با موفقیت نصب کردیم.
وی با بیان این که در همکاری با شرکت نفت وگاز پارس برای اجرای این پروژه همواره نگاه حامی و پشتیبانی داشتیم، ادامه داد: نصب این سکو با سرلوحه قراردادن مسائل ایمنی انجام شد؛ ضمن این که طراحی، ساخت، تامین کالا و نصب سکو نیز از سوی متخصصان داخلی انجام شده است.
گل شناس به استفاده حداکثری از توان ساخت داخل در ساخت سکوی ۱۸B از سوی شرکت ایزوایکو اشاره و خاطرنشان کرد: اجرای این سیاست حاکی از آن است که ایزوایکو رسالت خود را به عنوان شرکت زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حمایت از صنعت داخلی کشور انجام داده است.
مدیراجرایی طرحهای کلان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان این که هم اکنون صنعت ساخت سکو در ایران بومی شده و نیازی به شرکتهای خارجی برای ساخت سکو نداریم، ادامه داد: به عنوان شرکت سازنده سکو امیدواریم با اجرایی شدن طرحهای توسعه ای نفت، از همه ظرفیتهای شرکتهای داخلی سازنده سکو استفاده شود.
راه اندازی سکوی ۱۸B؛ چهارماه آینده
گل نشان با اشاره به جابجایی ۲ سکوی فاز ۱۴ با سکوهای ۱۷B و ۱۸B به دلیل در اولویت قرار داشتن بهره برداری از فازهای ۱۷ و ۱۸ اظهارکرد: اتخاذ این تصمیم از سوی وزارت نفت همسو با استفاده حداکثری از نواحی مرزی میدان گازی پارس جنوبی بوده و ما نیز نگاهی بنگاهی به این مسئله نداشتیم و تغییرات لازم را در سکوهای فاز ۱۴ برای جابجایی با سکوهای گفته شده انجام دادیم.
مدیراجرایی پروژه های کلان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به بازه زمانی ۱۶ تا ۱۸ ماه برای طراحی و ساخت سکوی ۱۸B از سوی ایزوایکو ادامه داد: سکویی که نصب شد سکوی کاملی است و امیدواریم بتوانیم زودتر از چهارماه عملیات راه اندازی آن را انجام دهیم تا قبل از زمستان گاز آن به شبکه سراسری تزریق شود.
عملیات نصب سکوی ۱۸B و پلهای رابط آن دیروز (سه شنبه، ۱۲ مرداد) با موفقیت در موقعیت خود در خلیج فارس انجام شد. با راه اندازی این سکو روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب گاز به ظرفیت برداشت گاز از میدان گازی پارس جنوبی اضافه می شود.
فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی از سوی کنسرسیومی متشکل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با سهم ۴۸ درصد به عنوان رهبر کنسرسیوم، شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) با سهم ۳۱ درصد و شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی (IOEC) به عنوان پیمانکار بخش دریا با سهم ۲۱درصد در دست اجراست.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.