هر روستایی می تواند مانند یک کارمند بیمه شود

|
0 دیدگاه

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان گفت: این صندوق از مردم در مقابل مشکلات، خسارات و ناتوانی های دوران پیری حمایت می کند بطوری که هر روستایی می تواند همچون یک کارمند زیرپوشش بیمه قرار گرفته و از مزایای آن بهره مند شود.

روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان امان الله شاقوزایی در نشست ستاد توسعه این بیمه در شهرستان زهک گفت: اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی دولت را مکلف می کند تا از محل بودجه عمومی و مشارکت مردم و با فراهم کردن شرایط و امکانات، آحاد جامعه و به ویژه روستاییان و عشایر را زیرپوشش بیمه قرار دهد.
وی افزود: در راستای اجرای این اصل از قانون، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۱۳۸۳ تأسیس و آماده ارائه خدمت به جامعه هدف است.
وی ادامه داد: ساکنان روستاها، مناطق عشایری و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر جمعیت، کشاورزان ساکن شهر، کارشناسان سازمان نظام مهندسی و دامپزشکی، رانندگان حمل و نقل بار و مسافر، زنان سرپرست خانوار و مربیان روستامهد مشمول استفاده از مزایای این صندوق هستند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بیمه شدگان این صندوق می توانند پس از بازنشستگی، ابتلا به بیماری، ازکارافتادگی و فوت سرپرست خانوار از مستمری بازماندگان بهره مند شده و زندگی خود را در آینده تضمین کنند.
شاقوزایی خاطرنشان کرد: دولت از این بیمه حمایت می کند و از ۱۵ درصد حق بیمه این صندوق فقط ۵ درصد آن توسط هر خانوار روستایی، ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و سایر مشمولان پرداخت و ۱۰ درصد دیگر از سوی دولت تامین می شود.
وی همچنین گفت: امیدواریم با کمک دفاتر پیشخوان دولت نظام بیمه ای مطلوبی را در شهرستان زهک ایجاد کرده و فرهنگ بیمه و روحیه آینده نگری را در جامعه روستایی گسترش دهیم.
به گزارش ایرنا صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۳با مصوبه دولت شکل گرفت تا روستاییان و عشایر را در ازای دریافت حق بیمه از مزایای بیمه فوت، کارافتادگی و بازنشستگی برخوردار کند.
سقف سنی بیمه بازنشستگی این صندوق در گذشته برای مردان ۵۵ و برای زنان ۵۰ سال بود اما به دلیل مغایرت قانونی آن، سقف سنی برداشته شد و تمامی روستاییان بالای ۱۸سال می توانند از بیمه روستاییان و عشایر استفاده کرده و با پرداخت ۱۵سال حق بیمه و رسیدن به سن ۶۵سالگی از مزایای آن بهره مند شوند.
افرادی که متقاضی استفاده از این نوع بیمه هستند در مرحله نخست باید برای نام نویسی به یکی از کارگزاری های این صندوق مراجعه کرده و پس از آن با ارسال کد ملی خود به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۷ از وضعیت بیمه ای خود مطلع شده و پیگیری های لازم را در این باره انجام دهند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.