بیکاری مزمن داریم

هر سال باید ۷۰۰ هزار شغل جدید ایجاد کنیم

|
0 دیدگاه

وزیر تعاون، کار و رفاه با تأکید بر اینکه کشور با بیکاری مزمن مواجه است، گفت: سالانه نیازمند ایجاد ۷۰۰ هزار شغل جدید هستیم.

علی ربیعی روز گذشته با بیان اینکه در حال حاضر جهت‌گیری کار در کشور متحول شده و فعالیت‌ها و خدمات مولد باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند، اظهارداشت: باید سمت و سوی مشاغل آتی و دانش‌های نوین مورد مطالعه قرار گیرد و در این حوزه مشاغل مدرن و دانش بنیان هدفگذاری شوند تا با ارتقای سطح کمی و کیفی اشتغالزایی در کشور دچار تحول بنیادین شود.

ربیعی افزود: امروز باید کارآموزان مان غیر از مهارت‌های فنی، مهارت‌های ارتباطی و کارآفرینی را فرا بگیرند. اشتغال کانون حرکت و مهم‌ترین برنامه دولت تدبیر و امید است و در کنار سیاست رشد و توسعه، سیاست مبارزه با فقر را در برنامه خود دارد و امروز استراتژی توانمندسازی منابع انسانی را در این راستا دنبال می‌کنیم.وزیر تعاون، کار و رفاه با تشریح و بررسی الگوها و طرح‌های اجرایی اشتغالزایی، از طرح تکاپو به عنوان الگو و طرحی موفق یاد کرد و حضور انسان‌های خلاق و خوش فکر و هماهنگی درون بخشی و بهره‌مندی از نوآوری و درک تحولات جهانی در زمینه دانش و فناوری‌های نوین را از ویژگی‌های این طرح دانست.

به گفته وی، در بخش عرضه با بیکاری مزمن مواجه هستیم و این امر نیازمند ایجاد بیش از ۷۰۰ هزار شغل در سال است. وی با بیان اینکه امروز در کشور ما نوع نگرش به کار و فرهنگ کار تغییر یافته است، تصریح کرد: بین انتظار از شغل و واقعیت شغل، شکاف ایجاد شده و باید همه مشاغل را مورد مطالعه و بازنگری با رویکردهای نوین قرار داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.