سلامت تراریخته مورد تردید است

هشدار مرکز پژوهش‌ها درباره “بازی با جان مردم” در برنامه ششم

|
0 دیدگاه

در پی انتشار خبر بازی گرفتن سلامت مردم در برنامه ششم مطلع شدیم مرکز پژوهشهای مجلس نیز در بررسی اسناد لایحه برنامه ششم انتقادات جدی‌ای به این بند وارد ساخته و سلامت و سازگاری با محیط زیست محصولات تراریخته را مورد تردید دانسته است.

امروز (سه‌شنبه) خبری مبنی بر تأکید دوباره سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر «تولید تجاری» محصولات دستکاری شده ژنتیک (تراریخته) منتشر شد.

این در حالی است که به اذعان مدافعان تجاری‌سازی این محصولات، تبعات تراریخته‌ها بر سلامت انسانها و همچنین عوارض زیست محیطی آنها هنوز کاملاً مشخص نیست. این فیلم را ببینید:

 

 در پی انتشار این خبر مطلع شدیم که مرکز پژوهشهای مجلس نیز در بررسی اسناد لایحه برنامه ششم انتقادات جدی‌ای به این بند وارد ساخته، سلامت و سازگاری با محیط زیست محصولات تراریخته را مورد تردید دانسته و نوشته است: ” تولید و تجاری سازی انبوه محصولات تراریخته و مقابله با فناوری هراسی در رسانه های ملی به عنوان یکی از اقدامات اساسی دولت در بخش علم و فناوری آورده شده است. این در حالی است که هنوز ایمن بودن محصولات تراریخته چه در بحث محیط زیست و چه سلامت انسان از نظر متخصصان دنیا و کشور مورد تردید است. همچنین قوانین و مقررات این حوزه با چالش هایی روبرو است و هنوز در کشور اجرایی نشده است.

گفتنی است پیش از این اسنادی از تلاش برای نفوذ دانش‌آموختگان بنیاد راکفلر در ارکان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین وزارتخانه‌‌های متعدد منتشر شد. با توجه به تمرکز این افراد بر بخش «دانش و فناوری» سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، به بازی گرفتن جان مردم کشور در لایحه برنامه ششم به نفع مطامع تجاری این افراد، تعجب‌آور نیست. طی روزهای آینده اسناد بیشتری از این نفوذ منتشر خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.