همایش ملی «فرهنگ و مدیریت جهادی» با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود

|
0 دیدگاه

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: هدف برگزاری همایش های فرهنگ و مدیریت جهادی، انتقال عقاید، باورها و ارزش های جهاد سازندگی به جامعه و نسل های آینده است.

آیت الله حسن عالمی امروز سه شنبه در نشست با خبرنگاران، اخلاص، فداکاری، دلسوزی و مردم دوستی را از ویژگی های فرهنگ و مدیریت جهادی دانست و اظهار داشت: فرهنگ و مدیریت جهادی به تدریج در عرصه های مختلف علمی، فکری و تحقیقاتی و نوشته های مولفین در حال گسترش است.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز خواسته شان این است که کشور با فرهنگ و مدیریت جهادی کارهایش را پیش ببرد.

آیت الله عالمی در ادامه شناسایی و تبیین فرهنگ و مدیریت جهادی، معرفی طرح ها و الگوهای موفق بر مبنای فرهنگ و مدیریت جهادی، ارایه راهکارهای عملی برای تقویت این فرهنگ و مدیریت در میدان عمل، بستر سازی برای استفاده از نظرات و دیدگاه های اندیشمندان و متخصصان در ترویج فرهنگ جهادی و شناخت شاخص های فرهنگ و مدیریت جهادی را از اهداف این همایش برشمرد.

وی در همین حال گفت: باز آفرینی ،الگوسازی و راهکارهای ترویج و توسعه فرهنگ و مدیریت جهادی، نقد و آسیب شناسی، رهیافت ها و رویکردهای باز آفرینی و اجرا و ارایه الگوهای فرهنگ و مدیریت جهادی از محورهای این همایش هستند.

پیمان فلسفی دبیر همایش نیز، فرهنگ جهادی را یک راهبرد اساسی در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دانست و اذعان داشت: دهمین همایش ملی و نخستین جشنواره فرهنگ و مدیریت جهادی ۲۴و ۲۵ مرداد امسال در سطح ۱۱ وزارتخانه و ۳۰ دستگاه و نهاد دولتی و غیر دولتی و دانشگاه ها برگزار می شود.

وی افزود: در این همایش بیش از یک هزار مدیر از دستگاه های مختلف و اعضای ۲۴ موسسه تحقیقاتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی شرکت خواهند کرد، ضمن آن که برای نخستین بار ۱۰۰ مهندس ناظر کشاورزی جدید الاستخدام در چهار کارگاه در معرض آموزش های فرهنگ و مدیریت جهادی قرار می گیرند.

فلسفی افزود: برای این همایش ۱۰۰ طرح و الگوی موفق با معیار فرهنگ و مدیریت جهادی به دست ما رسیده که از بین آنها، ۲۰ طرح به طور شفاهی ارایه می شود.

وی اضافه کرد: امسال نمایشگاه فرهنگ و مدیریت جهادی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در فضایی به مساحت ۸۰۰ متر مربع و در محل باغ موزه دفاع مقدس واقع در بزرگراه حقانی برپا می شود.

فلسفی گفت: شاخصه ها و مولفه های فرهنگ و مدیریت جهادی باید در نظام ارزشیابی مدیریت کشور گنجانده شود و این شاخصه ها جنبه مدیریتی، اعتقادی، ولایت مداری، معرفتی و شخصیتی دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.