هیات تجاری و بازاریابی خراسان شمالی به آذربایجان و گرجستان اعزام شد

|
0 دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی از اعزام هیات تجاری و بازاریابی به کشورهای جمهوری آذربایجان و گرجستان امروز شنبه خبر داد.

محمد صمدی روز شنبه اظهار کرد: سفر این هیات ۲۲ نفره متشکل از تجار و بازرگانان در بخش های مختلف صنعت، تجارت، کشاورزی، گردشگری و موادغذایی به مدت یک هفته است.
وی هدف از اعزام این هیات را مطالعه بازار و امکان سنجی به منظور توسعه صادرات غیرنفتی و مبادلات تجاری فی مابین با آذربایجان و گرجستان دانست و افزود: ملاقات های تجاری با اعضای اتاق مشترک ایران در گرجستان، اتاق بازرگانی تفلیس، وزارت کشاورزی، سفارت ایران و ملاقات با تجار گرجستان و نیز بازدیدهای صنعتی از جمله برنامه های پیش بینی شده در اعزام هیات به گرجستان است.
وی اظهار کرد: همچنین این هیات تجاری خراسان شمالی در سفر به باکو ملاقات هایی را با سفیر ایران در باکو، اعضای اتاق بازرگانی این کشور و نیز بازدیدهای صنعتی از کارخانجات و ملاقات های تجاری به منظور سرمایه گذاری مشترک خواهند داشت.
وی گفت: این در حالی است که هیات گرجستانی نیز در هفته گذشته به منظور مبادله تجاری و سرمایه گذاری مشترک در خراسان شمالی حضور پیدا کردند که منجر به انعقاد تفاهم نامه مشترکی نیز شد.
این استان در چهار ماه سال جاری ۱۸٫۵ میلیون دلار به وزن ۱۶۶ هزار تن محصول به سایر کشورها صادرات داشته است.
به گفته رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی تعداد کارت های بازرگانی این استان ۳۰۰ مورد است که از مجموع این تعداد ۱۰۰ کارت فعال و ۲۰۰ کارت به علت مسائل و مشکلاتی از قبیل مالیات، بیمه و سایر موارد غیر فعال هستند.
خراسان شمالی حدود ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۱هزار نفر دارد که از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در بین ۳۱ استان کشور رتبه دهم را داراست.
سهم اشتغال در این استان در سه بخش کشاورزی با ۳۹٫۶ درصد، صنعت با ۲۴٫۳ درصد و خدمات ۳۶٫۱ درصد است.
سهم این استان همچنین در حوز کشاورزی بیش از میانگین کشور است اما در حوزه صنعت و خدمات پایین تر است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.