واردات نفت کره‌جنوبی از ایران ۴ برابر شد

|
0 دیدگاه

آمارهای گمرکی نشان می دهد واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه جولای به ۴ برابر رقم یک سال قبل رسیده است.

به نقل از رویترز، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه جولای باز هم افزایش یافت و به حدود ۴ برابر رقم یک سال قبل رسید. واردات نفت کره از ایران در ماه جولای ۵٫۹ درصد بالاتر از ماه قبل بود.

بر اساس آمارهای گمرک کره، سئول در ماه گذشته میلادی ۱٫۱۰ میلیون تن، معادل روزانه ۲۶۰ هزار و ۹۱۰ بشکه نفت از ایران وارد کرد که ۲۸۵ درصد نسبت به ۲۸۶ هزار و ۳۷۴ بشکه ای که این کشور یک سال قبل از ایران وارد می کرد، افزایش داشته است.

پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان در بازه زمانی ژانویه تا جولای ۷٫۲۲ میلیون تن نفت از ایران خریداری کرد که معادل ۲۴۸ هزار و ۶۱۶ بشکه در روز بود. این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۳٫۲۳ میلیون تن بوده است. این رقم نسبت به یک سال قبل بیش از ۲ برابر شده است.

با توجه به اینکه ایران قیمت نفت خام خود را برای بازارهای آسیا، میترانه و بندر سیدی کریر در مصر در ماه اوت کاهش داده است، میزان فروش نفت این کشور احتمالا بالا باقی خواهد ماند.

هیوندای اویل بانک، کوچکترین پالایشگاه کره از نظر ظرفیت، اولین محموله میعانات خود را به ظرفیت ۱٫۱ میلیون بشکه از ایران برای بارگیری در ماه های ژوئن و اوت خریداری کرده است.

آمارهای واردات نفت کره جنوبی معمولا شامل میعانات نیز می شود.

به طور کلی، چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا در ماه گذشته میلادی ۱۲٫۰۶ میلیون تن، معادل ۲٫۸۵ میلیون بشکه در روز نفت خریداری کرده است. این رقم ۳٫۹ درصد کمتر از ۱۲٫۵۵ میلیون بشکه وارد شده در جولای سال گذشته بوده است.

در ۷ ماهه نخست سال، کره جنوبی ۸۳٫۰۴ میلیون تن، معادل ۲٫۸۶ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل، ۸۰٫۰۱ میلیون تن، معادل ۲٫۷۷ میلیون بشکه در روز بوده است.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.