اختصاص 360 میلیارد ریال اعتبار برای صنعت زنبورداری

ورود نخستین سرمایه گذار خارجی در این صنعت

|
0 دیدگاه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نخستین سرمایه گذار خارجی در بخش تولید عسل پس از اجرای برجام وارد کشور شد و بررسی‌های خود را در این زمینه آغاز کرده است.

علی ربیعی در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران گفت: نخستین سرمایه گذار خارجی در بخش تولید عسل پس از اجرای برجام امروز وارد کشور شد و بررسی های خود را در این زمینه آغاز کرد.

وی افزود: این سرمایه گذار از یک کشور اروپایی آمده است تا پس از مطالعه وضعیت عسل ایران به ارتقای تولید این محصول کمک کند.

وی ادامه داد: عسل ایران مورد توجه جدی جهانیان است و می‌تواند فرصت‌های سرمایه گذاری زیادی ایجاد کند.

ربیعی گفت: عسل ایران هم به عنوان یک ماده خوب خوراکی و هم ماده‌ای دارویی مورد توجه همه کشورها قرار گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یکی از راهبردهایی که با کمک جهاد کشاورزی دنبال می‌شود ایجاد یک نام و نشان تجاری برای عسل تولید ایران برای عرضه در بازارهای جهانی است.

وی از همکاری با فعالان صنعت زنبورداری آرژانتین برای صادرات عسل خبر داد و گفت: عسل با برند ایرانی می‌تواند جایگاه خوبی در بازارهای جهانی پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضای تفاهمنامه با وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: زنبورداری از رشته شغل‌هایی است که در برش استانی و منطقه ای به تصویب شورای عالی اشتغال رسید.

وی اعلام کرد امسال نزدیک به ۶۰۰ هزار شغل در برش بخشی و منطقه ای در شورای عالی اشتغال پیش بینی شده است و میزان اشتغال ایجاد شده در پنج ماه نخست نشان می دهد بخش های هدف گذاری شده بدرستی انتخاب شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اختصاص ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای آغاز فعالیت در زنبورداری در مرحله نخست اشاره کرد و ادامه داد: ۳۰۰ میلیارد ریال نیز در قالب کمک های فنی برای توسعه زنبورداری و صادرات عسل در نظر گرفته شده است که در یک سال هزینه می شود.
به گفته وی، در مرحله نخست پنج هزار شغل به مجموع شغل ها اضافه می شود.

وی اعلام کرد ۷۵ هزار نفر به طور مستقیم در زنبورداری اشتغال دارند و طرح به طور آزمایشی در آذربایجان شرقی، کردستان، مازندران، اصفهان و دو شهر لرستان آغاز شده؛ زیرا این استان ها کریدور عسل به شمار می روند.

ربیعی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کار مهارت آموزی و ارتقای کیفیت را در این تفاهمنامه دنبال می کند و خود را برای ارایه آموزش، آماده کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم سرانه ارزش دفترچه بیمه درمان و سلامت روستاییان از آغاز دولت یازدهم به ۶ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: تلاش می‌شود با اقدام هایی هم از ورشکستگی صندوق بیمه کشاورزان که صندوقی نو پا است جلوگیری شود و هم شمار بیشتری از روستاییان زیر پوشش قرار گیرند.

ربیعی اضافه کرد: قرار است با اتحادیه‌های تعاونی روستایی رایزنی شود تا آنان به عنوان کارفرما وارد شوند و با کمک سهم دولت بتوان سهم افراد را کاهش داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.