وزارت ارتباطات به انتقادات همایش ایران کانکت واکنش نشان داد

|
0 دیدگاه

وزارت ارتباطات در پی برخی انتقادات و واکنش ها در رابطه با ممانعت حضور برخی شخصیت های ایرانی که نام آن‌ها در لیست تحریم اتحادیه اروپا قرار دارد، بیانیه‌ای صادر کرد.

حواشی بسیاری در چند روز گذشته متوجه همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ بوده و از این موارد می‌توان به ممانعت حضور برخی از افراد ایرانی که در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند اشاره کرد، در این رابطه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دنبال انتشار برخی اخبار در سايت ها و شبكه های اجتماعی درخصوص همايش ايران كانكت ۲۰۱۶ موارد ذيل جهت تنوير افكار عمومی اعلام کرد.

۱-  مجموعه كنفرانس هايی از ۱۰ سال پيش دركشورهای مختلف توسط يك شركت مجری غيردولتی انگلستان ( Euromeney ) درحال برگزاری است و سالانه دوبار در آسيا برگزار می‌شود. در اين اجلاس مديران ارشد شركت های فعال درحوزه ICT گرد هم آمده و آخرين اطلاعات پيرامون نوآوری‌ها و فناوری‌های نوين اين حوزه و همچنين معرفی پتانسيل های موجود برای سرمايه گذاری درحوزه ICT مطرح می‌گردد باتوجه به اينكه نمايندگان كشورمان نيز در اين اجلاس حضور داشته اند و امسال يكی از اين كنفرانس ها به منظور كسب سهم از بازار منطقه‌ای و بين المللی برای ايران در جمهوری اسلامی ايران به نام Iran connect در تهران برگزار خواهد شد.

۲-  باتوجه به حضور كارشناسان و شركت كنندگان بين المللی دراين همايش، هماهنگی لازم با مبادی ذيربط صورت گرفته و نهادهای مرتبط درجريان برگزاری اين همايش هستند.

۳-  اين كنفرانس به عنوان فرصتی مناسب برای همكاری‌ها و سرمايه گذاری‌های بين المللی درحوزه ICT و همچنين استفاده بهينه از ظرفيت ترانزيت ديتا و ايجاد درآمد ملی می‌باشد و حضور وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئيس هيئت مديره و مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت به عنوان  سخنران در اين همايش مطرح گرديده و وزارت ارتباطات برگزار كننده اين همايش نمی‌باشد.

۴-  اين همايش صرفاً رويكرد فنی اقتصادی داشته و به هيچ وجه همايش سياسی نيست و لذا هيچ يك از مقامات سياسی يا نظامی درخواست حضور در اين همايش را نداشته‌اند.

لذا طرح و ربط برگزاری اين همايش به عدم امكان حضور برخی فرماندهان سرافراز كشورمان منطقی واخلاقی نمی باشد البته به منظور رفع هرگونه شائبه ای، اين شرط شركت مذكور حذف گرديد.

۵-  قطعاً همايش‌های فني و اقتصادی بين المللی در ايران معرفی توانمندی‌های كشور در شرايط فرصت های بدست آمده پس از برجام مؤيد رويكرد صحيح دولت برای دستيابی به ظرفيت های اقتصادی جديد بين المللی برای كشور در خلال پروژه های بزرگ تكنولوژيك می باشد و سليقه های مخالف دولت در رقابت های سياسی بايد توجه به حفظ مصالح كشور داشته باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.