وضعیت ذخایر آب سدهای شمال

|
0 دیدگاه

یک مقام مسئول در وزارت نیرو میزان ذخیره آب سدهای استان گلستان را ۱۵۷ میلیون مترمکعب معادل ۵۳ درصد حجم سدهای این استان اعلام کرد.

علی نظری با اعلام اینکه ذخیره آب سدهای‌ استان گلستان به ۱۵۷ میلیون مترمکعب رسید گفت: این مقدار حجم ذخیره حدود ۵۳ درصد حجم سدهای استان را شامل می‌شود و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تنها ۱۳ درصد حجم آب سدهای استان آبگیری شده بود.

این مقام مسئول در وزارت نیرو اظهارداشت: ذخیره آبخوان کم‌عمق استان در تیرماه در مقایسه با تیرماه سال گذشته ۱۶۲.۶۸ میلیون مترمکعب افزایش و در مقایسه با متوسط ۲۴ سال گذشته ۱۰۲.۶۸ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

نظری افزود: میزان بارندگی در تیرماه سال جاری در مقایسه با مدت شاخص درازمدت ۵۰ درصد افزایش و در مدت مهر ماه لغایت ماه جاری نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۷ درصد افزایش و نسبت به دوره درازمدت ۳۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی بیان داشت: ذخیره آبخوان عمیق استان نیز در تیر ماه سال جاری در مقایسه با تیر سال گذشته ۱۹.۷۷ میلیون مترمکعب افزایش و در مقایسه با متوسط ۱۴ سال گذشته ۲۲.۱۴ میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

نظری تصریح کرد: جریان رودخانه‌ها نیز در مدت مهر لغایت ماه جاری، نسبت به دوره شاخص در حوضه قره‌سو ۴۱.۹ درصد کاهش و در حوضه گرگانرود ۱۸.۴ درصد کاهش داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.