پاکستان خواستار صادرات نارنگی و سیب زمینی به ایران شد

|
1 دیدگاه

رئیس کمیته منطقه ای فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان اظهار داشت: «ما به دنبال کسب مجوز از وزارت کشاورزی ایران برای صادرات نارنگی و سیب زمینی به این کشور در فصل آینده هستیم که از ابتدای ماه دسامبر آغاز می شود.»

ریاض ختاک، معاون رئیس و مدیر منطقه ای فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان گفت، این کشور در تعامل با ایران برای افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور است.

احمد جواد، رئیس کمیته منطقه ای این فدراسیون اظهار داشت: «ما به دنبال کسب مجوز از وزارت کشاورزی ایران برای صادرات نارنگی و سیب زمینی به این کشور در فصل آینده هستیم که از ابتدای ماه دسامبر آغاز می شود.»

وی افزود، سفارت ایران باید مداخله کند تا تجارت رسمی بین دو کشور به صورت فوری آغاز شود. او گفت، شروع تجارت بین دو کشور یک ساعت کار نیاز دارد.

جواد گفت، بخش باغبانی پاکستان از پتانسیل عظیمی برخوردار است.

مهدی هنردوست، سفیر ایران در پاکستان نیز خواستار اقدام فوری برای افزایش حجم مبادلات تجاری با پاکستان  و کار بر روی پروژه های دو جانبه شد.

وی افزود: «حجم مبادلات تجاری بین ایران و افغانستان حتی در طول تحریم ها ۲٫۵ میلیارد دلار بوده در حالی که حجم مبادلات با پاکستان بیشتر از نیم میلیارد دلار نبوده است.»

هنردوست افزود، پاکستان باید سریعا مبادلات مالی را تسهیل نماید تا مبادلات تجاری بتواند افزایش پیدا کند. وی گفت، در طی ۳ دهه گذشته با وجود افزایش روابط تجاری دو کشور، همکاری ها بین ایران و پاکستان افزایش پیدا نکرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: narges

سلام
چرا باید نارنگی و سیب زمینی وارد کنیم! کشاورز ما آیا قادر به تامین نیستن؟

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.