پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال وام به واحدهای صنعتی استان تهران

|
0 دیدگاه

محمدرضا مس فروش گفت: یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی استان تهران متقاضی دریافت تسهیلات بانکی هستند که تاکنون به ۳۰ واحد متقاضی تسهیلات موردنیاز پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرای طرح حمایتی اعطای تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی، ۳۰ واحد صنعتی استان ۴۰۰ میلیارد ریال وام بانکی دریافت کردند.
محمدرضا مس فروش روز چهارشنبه افزود: یک هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی استان تهران متقاضی دریافت تسهیلات بانکی هستند که تاکنون به ۳۰ واحد متقاضی تسهیلات موردنیاز پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: با آغاز اجرای طرح حمایتی اعطای تسهیلات بانکی، بیش از دو هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی استان تهران به عنوان متقاضی دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب این سازمان ثبت نام کردند.

وی افزود: حدود نیمی از این واحدها پس از بررسی و تایید کمیته بررسی های اولیه( متکشل از استانداری؛ سازمان صنعت، معدن و تجارت؛ جهاد کشاورزی؛ شرکت شهرک های صنعتی و بانک های عامل) برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شدند.

مس فروش تصریح کرد: براساس ضوابط بانک های عامل این تقاضاها در حال بررسی است که متاسفانه با توجه به پیش بینی انجام شده پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی متقاضی نسبت به زمان بندی پیش بینی شده به تعویق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون تنها به ۳۰ واحد صنعتی تسهیلات بانکی پرداخت شده است، گفت: انتظار داریم بانک های عامل روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولید تایید شده را با هدف رفع مشکلات ، تامین نقدیینگی و فراهم شدن زمینه رشد و توسعه اقتصادی و رونق تولید داخلی را تسریع کنند.

مس فروش تصریح کرد: در صورت رسیدگی سریع بانک های عامل و اعلام نواقص، این سازمان به سرعت برای رفع نواقص اقدام می کند.

به گفته رئییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، سهم استان تهران از مجموع ۱۶۰هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص داده شده برای تامین نیاز مالی و سرمایه درگردش واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ متقاضی کشور، حدود ۱۳هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

بسته های حمایتی صادرات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه آیین نامه بسته های حمایتی از صادرات در حال تدوین است گفت: با اجرای این آیین نامه، واردکنندگان خارجی محصولات ایرانی که نیاز به وام دارند برای رفع نیاز مالی می توانند با استفاده یکی از آیتم های اشاره شده در این بسته حمایتی و شرایط بین بانکی، نیازمالی خود را رفع کنند.

وی به یکی از مولفه های حمایتی صادرات با عنوان اعتبار خریدار اشاره کرد و افزود: این اعتبار به این معنا است که دولت ایران توسط سیستم بانکی در سال جاری از یک میلیارد دلار با قابلیت افزایش تا دو میلیارد دلار برای متقاضیان خرید کالای ایرانی از طریق قوانین بین بانکی بین المللی و ارائه گارانتی و ضمانت های لازم تسهیلات بانکی ارائه می کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.