پنج هزار میلیارد ریال وام اشتغالزایی توسط بانک کشاورزی همدان پرداخت شد

|
0 دیدگاه

سرپرست امور شعب بانک کشاورزی استان همدان گفت: پنج هزار ۳۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به طرحهای اشتغالزار این استان سال گذشته توسط این بانک پرداخت شده است.

سید سعید موسوی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته ۱۰ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال تسهیلات به ۳۷ هزار و ۳۳ فقره طرح اشتغالزا توسط ۱۲ بانک پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: ۲۸ هزار و ۹۲۱ فقره از این تعداد تسهیلات معادل ۷۸ درصد توسط بانک کشاورزی همدان پرداخت شده که از نظر میزان تسهیلات پرداختی ۵۰٫۱ درصد از کل اعتبارات را شامل می شود.
وی طرح پرورش قارچ، طرحهای گلخانه ای، مکانیزاسیون و نوسازی ناوگان فرسوده با هدف کاهش مصرف انرژی، طرحهای آب و خاک و آبیاری تحت فشار با اولویت آبیاری قطره ای را جزو طرحهای اولویت دار در پرداخت تسهیلات ذکر کرد.
سرپرست امور شعب بانک کشاورزی استان همدان گفت: سیاست دولت یازدهم پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به طرح های مشکل دار برای احیای این واحدها است.
موسوی یادآوری کرد: سال گذشته در زمینه وام ازدواج با وجود اینکه تسهیلات قرض الحسنه مصوب بانک کشاورزی ۹۹ میلیارد ریال بود ولی ۱۴۳ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره پرداخت شد.
وی اضافه کرد: بانک کشاورزی همدان رتبه دوم کشور را در پرداخت تسهیلات ازدواج به خود اختصاص داده و پرداخت وام ۱۰۰ میلیون ریالی به زوجین نیز با کمترین مشکلی در حال اجرا است.
وی درباره جذب اعتبار از صندوق توسعه ملی توسط بانک کشاورزی اظهار کرد: ۱۳۷ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای پرداخت به ۶۰۵ طرح در این استان پیش بینی شده بود که ۱۴۷ میلیارد ریال جذب شد.
سرپرست امور شعب بانک کشاورزی استان همدان یادآوری کرد: پس از سفر رئیس جمهوری به استان همدان ۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات خارج از منابع و مصارف در بین متقاضیان توزیع شد.
موسوی اضافه کرد: واگذاری املاک تملیک شده توسط بانک کشاورزی در اولویت است و در این راستا سال گذشته واگذاری ۲۶ واحد تملیک شده به صاحبانشان صورت گرفت.
به گزارش ایرنا وی افزود: ۲۰۰ ملک و واحد تولیدی از سالهای گذشته در تملیک بانک کشاورزی همدان بود که از سال گذشته تعیین تکلیف این واحدها با قوت در حال اجرا است بگونه ای که در پنج ماهه امسال ۲۸ ملک به صاحبان آنها بازپس داده شد.
سرپرست امور شعب بانک کشاورزی استان همدان با ذکر اینکه بانک خواستار تملیک واحدهای دارای معوقات بانکی نیست اظهار کرد: مسئولان بانک کشاورزی بخاطر اینکه صاحبان صنایع را شریک خود می دانند اعتقادی به تملک ملکی ندارند.
موسوی یادآوری کرد: استان همدان به واسطه شرایط اقلیمی و سردسیر بودن جزو آخرین استانهایی است که برداشت گندم در آن صورت می گیرد بنابراین در پرداخت مطالبات کشاورزان برخی مواقع مشکلاتی به وجود می آید.
به گزارش ایرنا وی افزود: میزان مطالبه کشاورزان ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده که پرداخت وجوه این افراد آغاز شده است.
وی درباره پرداخت غرامت کشاورزان اضافه کرد: میزان خسارت سالهای گذشته در مجموع بخشهای زراعت، باغات، دام، آبزیان و مراتع ۹۳ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ریال بوده که ۷۸ میلیارد ۹ میلیون ریال پرداخت شده است.
سرپرست امور شعب بانک کشاورزی استان همدان اضافه کرد: با توجه به برنامه های فرهنگی و آموزشی صورت گرفته امسال شاهد ۴۸ درصدی بیمه باغ و محصولهای کشاورزی در این استان هستیم.
موسوی گفت: میزان معوقات بانکی مشتریان بانک کشاورزی یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است با این وجود میزان پرداخت تسهیلات با رشد قابیل توجهی به ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
وی صیانت از حقوق بانک، ذینفعان و مشتریان را از برنامه های بانک کشاورزی دانست و گفت: هدف بانک کشاورزی تزریق به روستاها به منظور کاهش مهاجرت و حاشیه نشینی ، تامین رفاه مردم و افزایش ماندگاری مردم در روستاها است.
بانک کشاورزی همدان ۵۰ شعبه فعال با یک هزار و ۴۳۰ نیرو دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.