پنج وزیر در هفته فرهنگی اقتصادی لرستان مشکلات استان را بررسی کردند

|
0 دیدگاه

استاندار لرستان در پاسخ به منتقدان برگزاری هفته فرهنگی اقتصادی لرستان در تهران گفت: پنج وزیر در هفته فرهنگی اقتصادی لرستان مشکلات استان را به صورت ویژه بررسی کردند.

هوشنگ بازوند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بروجرد در کارخانه زاگرس پوش بروجرد افزود: مشکلات استان لرستان در هفته فرهنگی اقتصادی لرستان به وزیران منتقل شدند تا در جلسات هیات دولت مطرح شوند.
وی هفته فرهنگی اقتصادی لرستان را فرصتی بی بدیل برای نشان دادن ظرفیت های این استان دانست و اظهار کرد: پنج وزیر دولت از جمله وزیر کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هر کدام پنج ساعت در مجموع ۲۵ ساعت برای استان لرستان وقت گذاشتند و از ۸۰ غرفه استان بازدید کردند.
استاندار لرستان افزود: ۸۰ تولیدکننده داخلی و خارجی و بخش خصوصی مطالبات استان لرستان را به وزیران منتقل کردند که قطعا این موضوع در آینده اثرگذار خواهد بود.
وی با انتقاد از افرادی که عنوان می کنند اعتبار زیادی برای برگزاری هفته فرهنگی اقتصادی لرستان هزینه شده است، گفت: پارسال استان کرمان این برنامه را برگزار کرد که هزینه های استان لرستان یک دهم هزینه های این استان نیز نشد.
بازوند افزود: شهرداری تهران بیشتر هزینه های هفته فرهنگی اقتصادی لرستان از جمله مکان، سالن، امکانات و پارک گفت و گو را تقبل کرد که بابت آنها حتی یک ریال هم پرداخت نکرده ایم.
وی یکی از موانع توسعه استان لرستان را وجود برخی تنگ نظری ها دانست و اضافه کرد: دستگاه های اجرایی این نمایشگاه را از محل اعتبارات خود با حداقل قیمت و هزینه برپا کردند.
استاندار لرستان گفت: استان لرستان به طور متوسط هر ماه میزبان یکی از وزیران است که این موضوع نشان دهنده انعکاس درست مطالبات مردم استان به هیات دولت می باشد.

** بانک ها برخورد مناسب تری با صنایع لرستان داشته باشند
وی با انتقاد از عملکرد بانک ها در برخورد با واحدهای صنعتی لرستان گفت: وثیقه هایی که بواسطه بدهی صنایع در اختیار بانک ها قرار گرفته اند باید دوباره بررسی شوند زیرا به نظر می رسد بانک ها بیش از بدهی واحدها وثیقه دریافت کرده اند.
بازوند با بیان اینکه قانون هرگز به ضرر تولیدکنندگان عمل نمی کند، افزود: بانک ها با تملک واحدهای صنعتی نه تنها هیچ سودی نمی برند بلکه چرخ تولید کشور را نیز متوقف می کنند.
وی با تاکید بر اینکه بانک ها به جای منافع خود بیشتر به فکر تولید کشور باشند، گفت: قطعی خدمات برق و گاز مشکلات واحدهای صنعتی را ۲ برابر کرده است.
استاندار لرستان افزود: قطعی این خدمات نه برای شرکت های خدماتی اعتبار و پول می شود و نه مشکلات واحدهای صنعتی را برطرف می کند.
وی اظهار کرد: نحوه پرداخت بدهی های برق و گاز واحدهای صنعتی بروجرد طبق صلاحدید فرمانداری این شهرستان انجام می شود.
بازوند در خصوص دومین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان گفت: حدود ۱۶ پرونده مربوط به صنایع شهرستان بروجرد در این نشست مطرح شد که مشکلات حدود ۸۰ درصد آنها برطرف و مقرر شد ۲۰ درصد این پرونده ها در ستاد تسهیل کشور بررسی شوند.
وی افزود: متاسفانه حدود ۵۰ درصد واحدهای صنعتی شهرک صنعتی بروجرد تعطیل هستند که به دنبال احیای آنها هستیم.
بازوند اظهار کرد: نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان تا کسب نتیجه مناسب و احیای واحدهای صنعتی راکد و تعطیل ادامه می یابند.
این نشست دومین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان بود که در شهرک صنعتی بروجرد برگزار شد.
مشکلات ۱۰ واحد تولیدی از جمله سامان کاشی، چاپ پلاستیک، ظروف یکبار مصف، تولید کاغذ، تولید کمک فنر و بسته بندی مواد غذایی در این نشست بررسی شد.
قرار شد ۱۲ شهریورماه سومین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان در شهرک صنعتی بروجرد برگزار شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.