پیشتازی ۱۴ هزار درصدی مخابرات در واگذاری تلفن ثابت

|
0 دیدگاه

شرکت مخابرات ایران ۱۴۹۶۶ درصد بیشتر از پنج شرکت دیگر دارای خط تلفن ثابت فعال در کشور است.

شرکت مخابرات ایران براساس آخرین گزارش‌های رسمی ۳۴ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۲۶۹ تلفن ثابت در کشور نصب کرده که از این تعداد بالغ بر ۳۰ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۸۶۱ خط دایری شده است.

در حال حاضر بیش از ۲۵ میلیون و ۳۹۹ هزار تلفن شهری و چهار میلیون و ۹۸۷ هزار خط ثابت روستایی توسط بزرگترین هلدینگ ارتباطی ایران دایر شده است.

ضریب نفوذ تلفن ثابت با اعداد و ارقام ارائه شده ۳۸٫۱۳ درصد است.

تاکنون تلفن خانگی به بیش از ۴۸ هزار روستا راه یافته و بالغ بر ۵۴ هزار روستا نیز دارای ارتباط هستند؛ تا پایان خرداد ماه سال جاری یک میلیون و ۳۲۳ هزار و ۳۲۳ مشترک WLL روستایی وجود داشته است.

در حال حاضر تهران و البرز بالاترین ضریب نفوذ تلفن ثابت را با ۵۳٫۲۴ درصد دارند و بعد از آن به ترتیب مازندران و یزد با ضریب نفوذهای ۵۰٫۱ و ۴۷٫۷۸ قرار دارند.

نکته قابل تأمل این است که پنج شرکت دیگر دارای مجوز ارائه تلفن ثابت در کشور، روی هم رفته ۴۳۲ هزار و ۲۰۰ خط منصوبه دارند که از این تعداد تنها ۲۰۱ هزار و ۶۸۲ تلفن ثابت دایر کرده‌اند.

بنابراین شرکت مخابرات ایران ۱۴۹۶۶ درصد بیشتر از پنج شرکت دیگر دارای خط تلفن ثابت فعال در کشور است.

مجموع پنج شرکت ایرافون قشم، ضحی کیش، کوه نور، منتظران عدل گستر و جامع نوین در حال حاضر ۱۵۲ هزار و ۴۱ مشترک فعال در تهران و البرز دارند که تقریبا یک پنجاه و چهارم کل دایری‌های مخابرات در این استان‌هاست.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.