۶۰ کیلومتر آماده ریل‌گذاری شد

پیشرفت ۹۳ درصدی زیرسازی خط‌آهن قزوین-رشت

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت ساخت از آماده ریل‌گذاری شدن ۶۰ کیلومتر دیگر از خط‌آهن قزوین-رشت خبر داد و گفت: تاکنون ۷۱ کیلومتر از این خط‌آهن ریل‌گذاری شده و ۶۰ کیلومتر از رشت به رستم‌آباد آماده ریل‌گذاری شده است.

علی نورزاد با اعلام این‌که راه‌آهن قزوین- رشت در بخش زیرسازی ۹۳ درصد و در بخش روسازی ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد: ۶۰ کیلومتر مسیر از سمت قزوین و ۱۱ کیلومتر از طرف رشت ریل‌گذاری شده و ۶۲ کیلومتر دیگر از سمت رشت نیز آماده ریل گذاری است.

وی با بیان این‌که تاکنون ۱۱ هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است، تصریح کرد: عملیات راهسازی در مناطق شمالی کشور به لحاظ شرایط ویژه جغرافیایی دارای پیچیدگی‌های خاصی است، از این رو تلاش برای حفظ بافت اکولوژیک منطقه و کمترین آسیب زیست محیطی از یک سو و گستردگی مناطق مسکونی و کشاورزی از سوی دیگر سبب می شود تا عملیات راهسازی در این مناطق با مسائل و موانع گوناگونی مواجه شود.

وی با اشاره به مزایای بهره‌برداری از این خط‌آهن گفت: این خط ریلی موجب ارتباط ریلی استان گیلان و بندر انزلی با شبکه راه‌آهن سراسری و نیز خلیج فارس با برقراری ارتباط ریلی بین تهران- قزوین- رشت- بندر انزلی و ادامه آن تا آستارای ایران و آستارای جمهوری آذربایجان و دیگر کشورهای منطقه قفقاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تکمیل کریدور ترانزیتی شمال- جنوب را از دیگر مزایای بهره‌برداری این طرح برشمرد و افزود: خط آهن قزوین- رشت موجب ارتباط روسیه و کشورهای آسیای میانه و قفقاز و کشورهای اروپایی با خلیج فارس و شبه قاره هند می‌شود که تسهیل در مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای حاشیه دریای خزر، بنادر باتومی و پوتی گرجستان در دریای سیاه را به همراه دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.