چرا خودروهای قاچاق را امحا می‌کنند؟

|
0 دیدگاه

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو موضع صریح این انجمن را امحاء و از بین بردن کالای قاچاق دانست و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، هزینه صادرات مجدد ۱۳ خودروی لوکس قاچاق از قیمت آنها بیشتر می‌شود.

میثم رضایی رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو از امحاء و نابودی ۱۳خودروی لوکس قاچاق حمایت کرد و آن را درس عبرتی برای قاچاق چیان ریز و درشت کشور دانست.

وی با بیان اینکه رسیدگی به پرونده خودروهای لوکس قاچاق از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر شاهد اعلام حکم آن هستیم، افزود: موضع صریح این انجمن، امحاء و از بین بردن کالای قاچاق است. موضوع صادرات این خودروها و یا فروش قطعات آن نیز در نهادهای متولی و دخیل در این پرونده بررسی شده است که به این نتیجه رسیدند، هزینه صادرات این خودروها از قیمت خودرو بیشتر می شود.

رضایی ادامه داد: موضوع فروش قطعات و لوازم یدکی این خودروها در بازار داخلی نیز به دلیل شبهه در ایجاد فساد، از دستور کار مسئولان امر خارج و در نهایت تصمیم بر امحای این خودروهای قاچاق در استان فارس گرفته شده است.

وی با اعلام اینکه متهم این پرونده یک نفر است، تصریح کرد: از ۱۳ خودروی بنز، پورشه، رنجروور و ب.ام.و، تعداد ۱۲ خودرو در استان فارس و یک دستگاه از این خودروها در استان اصفهان کشف و ضبط شده است.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو، برخورد قاطع با قاچاقچیان و از بین بردن اجناس کلان قاچاق در پیش چشم مردم را خط جدیدی برای مبازره با قاچاق کالا و ارز دانست که به تازگی از سوی مسئولان و متولیان امر ترسیم شده است.

به گفته رضایی، قبل از این، سرنوشت کالاهای غیر فسادپذیر مکشوفه قاچاق، یا ماندن در انبارهای سازمان امول تملیکی بود، یا به مزایده گذاشته می‌شد و یا آن طور که اخیرا اعلام شده امکان صادرات مجدد آنها فراهم می‌شد.

وی ادامه داد: وقتی کالای قاچاق از طریق سازمان اموال تملیکی دوباره فروخته شده و به بازار می‌آید قاچاقچیان آنها را خریده و کنار کالای قاچاق خود به بازار عرضه می‌کنند و به عبارت دیگر کالای قاچاق خریداری شده از سازمان اموال تملیکی، به نوعی نقش پوشش در مورد کالای قاچاق کشف نشده را ایفا می کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.