“چنین پسران دلیری”منتشر شد

|
0 دیدگاه

“علف ها با تلالویی سبز رنگ میدرخشند. همین جا، در همین نقطه از چمن زار بود که منتظر سوت پدرو می ماندیم تا مسابقه را شروع کنیم.ما چه پسران دلیری بودیم.”

جواد لگزیان : تازه ترین رمان پاتریک مودیانو (زاده ۳۰ ژوئیه ۱۹۴۵) نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس قرن بیستم میلادی اهل فرانسه و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۴ را امروز بخوانید که در آن پسران یک شبانه روزی دهه شصت با هم مفاهیمی چون زندگی و شجاعت را تجربه میکنند…

“چند ميز آن طرف‌تر، تقريبا ۲۰ ساله كنار مردي با موهاي خاكستري، گردني افراشته و وقار يك جنتلمن، نشسته بود. يوتلاند فكر كرد پدربزرگش است. مرد برخاست و در حالي كه به عصايي تكيه داده بود، از داخل كافه رفت. دختر، تنها بر جاي خود بر سر ميز باقي ماند. بلوند بود و موهاي چتري و گونه داشت. در حال نوشيدن شربت انارش با ني بود. يوتلاند به او خيره شد. به نامزد بلژيكي سابقش شباهت داشت. ماه ژوئن يوتلاند ۳۸ ساله مي‌شد، ولي هنوز نتوانسته بود كاملا با اين موضوع كنار بيايد كه زندگي به يك مهماني ابدي غافلگير كننده مي‌ماند.”

رمان «چنین پسران دلیری» نوشته‌ی «پاتریک مودیانو» را «مهسا ابهری» به فارسی برگردانده و انتشارات «فرهنگ آرش» در ۲۰۸ صفحه و با قیمت  ۱۸۰,۰۰۰ ریال منتشر کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.