کارخانه اسید سیتریک جوین با پایان عملیات ساخت آماده بهره برداری شد

|
1 دیدگاه

فرماندار جوین گفت: کار ساخت بزرگترین کارخانه اسید سیتریک خاورمیانه در این شهرستان با هزینه ۳۹ میلیون یورو تسهیلات ارزی و پیگیرهای دولت تدبیر و امید پایان یافت و آماده بهره برداری شد.

ابراهیم جدی کار افزود: ساخت این کارخانه صنعتی سال ۱۳۷۸ با سرمایه اولیه ۱۲۵ میلیارد ریال و محوریت شرکت کشت صنعت جوین آغاز اما به دلیل کمبود اعتبارات و نقدینگی متوقف شد.
وی ادامه داد: با تاکید دولت یازدهم در زمینه تکمیل طرحهای عمرانی، برای تکمیل کارخانه اسید سیتریک جوین دو هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سرمایه گذار و تسهیلات دولتی هزینه شد.
فرماندار جوین گفت: این کارخانه سالانه ظرفیت تولید ۲۰ تا ۴۰ هزار تن اسید سیتریک را دارد و همچنین با بهره برداری از آن ۲۰۰ اشتغال مستقیم ایجاد می شود.
سیتریک از مهمترین اسیدهای عالی است که به عنوان طعم دهنده و پایدارکننده مورد استفاده قرار می گیرد. اسید سیتریک دارای مصارف متعدد در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی، آرایشی است.

* بهره برداری ۳۸ طرح همزمان با هفته دولت
وی در ادامه اظهار کرد: همزمان با هفته دولت ۳۸ طرح عمرانی، خدماتی، توزیعی، صنعتی و بهداشتی درمانی با هزینه ۱۴۹ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال در جوین بهره برداری می شود.
جدیکار این طرحها را شامل سالن ورزشی، آسفالت راههای روستایی، طرحهای هادی روستایی، ساختمان آزمایشگاه و اتاق عمل شماره دو بیمارستان ولی عصر(عج)، آبیاری تحت فشار، برقرسانی روستایی، خانه مددجو و خانه عالم برشمرد.
شهر نقاب مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری جوین در فاصله ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: اسید سیتریک

ممنون از سایت خوبتون

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.