کاهش شماره‌گذاری خودروهای وارداتی

|
0 دیدگاه

شماره‌گذاری خودروهای داخلی طی پنج‌ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در حالی افزایش داشته که در مقابل، خودروهای وارداتی با کاهش شماره‌گذاری روبه‌رو شده‌اند.

آن طور که سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری عنوان کرده، شماره‌گذاری خودروهای داخلی از ابتدای امسال تا پایان مردادماه، ۳۰ درصد افزایش داشته است. بر این اساس، حدود ۴۸۶ هزار دستگاه خودرو داخلی طی پنج‌ماه ابتدایی امسال شماره‌گذاری شده و این موضوع از افزایش تولید نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد. این در شرایطی است که به گفته رئیس پلیس راهور ناجا، طی پنج‌ماه ابتدایی امسال با کاهش شماره‌گذاری خودروهای وارداتی روبه‌رو بوده‌ایم.

بر این اساس، شماره‌گذاری خودروهای وارداتی در مقایسه با پنج‌ماه ابتدایی سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است.  طبق گفته مهری،در پنج‌ماه امسال حدود ۲۲ هزار خودرو خارجی وارد کشور شده، حال آنکه در مدت مشابه سال گذشته، این رقم ۲۴ هزار دستگاه بود. این موضوع در واقع نشان می‌دهد واردات خودرو به کشور طی پنج‌ماه نخست امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است که از رکود بازار حکایت دارد. به اعتقاد کارشناسان، این «رکود» به همراه مسائلی مانند محدود شدن فعالیت واردکنندگان غیر‌رسمی (متفرقه)، اصلی‌ترین دلایل کاهش واردات خودرو به کشور محسوب می‌شوند. اما رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری خود یک آمار نا امیدکننده را نیز ارائه کرده است. به گفته وی، اسقاط خودروهای فرسوده در کشور طی پنج‌ماه امسال با کاهش ۶۳ درصدی روبه‌رو بوده است. این موضوع با توجه به نقش اساسی فرسوده‌ها در آلایندگی هوا و همچنین افزایش مصرف سوخت، به هیچ وجه نمی‌تواند خبر خوبی باشد و نشان می‌دهد روند اسقاط خودروهای فرسوده بسیار کند پیش می‌رود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.