کاهش ۱۹۰ واحدی شاخص کل بورس

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (چهارشنبه) در آخرین روز کاری هفته با ۱۹۰ واحد کاهش به ۷۷ هزار و ۱۶۷ واحد رسید.

در معاملات امروز، ۵۰۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و ۱۹۹ میلیارد ریال در ۴۳ هزار و ۲۸۲ نوبت خرید و فروش شد.
امروز همچنین همه شاخص های اصلی بازار سرمایه شامل «شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، شاخص کل (هم وزن)، شاخص قیمت (هم وزن)، شاخص آزاد شناور، شاخص بازار اول و شاخص بازار دوم افت کردند.
بورس در هفته اخیر با نوسان زیادی مواجه شد به طوری که نخستین روز هفته را با کاهش با ۴۴۴ واحدی شروع کرد و سپس در طول هفته با رشد و کاهش اندک، تا حدودی روند ثابتی را سپری کرد.

** پیش بینی رشد بورس با ورود نقدینگی جدید در فصل پاییز
به گزارش ایرنا، معاون ناشران و اعضا بورس تهران دوشنبه این هفته(هشتم شهریور) در گفت وگو با ایرنا پیش بینی کرد، با پایان زمان سررسید قراردادهای بلند مدت بانک ها، از فصل پاییز شاهد ورود نقدینگی جدید به بورس خواهیم بود.
روح الله حسینی مقدم، دلیل اصلی کم رمقی بازار سرمایه را وجود چند متغیر سیاسی و اقتصادی در پیش روی عنوان کرد که سرمایه گذاران، چشم انداز روشنی از آنها ندارند.
وی درباره شکل گیری وضعیت رکود در بورس و نارضایتی سهامداران خرد از شرایط موجود، افزود: پیش از برگزاری مجامع شرکت ها، شاهد بازار کم رمقی بودیم که پیش بینی می شد با برگزاری مجامع، وضعیت معاملات بهتر شود که چنین موضوعی رخ داد و قیمت بسیاری از سهام افزایش یافت.
معاون ناشران و اعضا بورس تهران اضافه کرد: البته این رونق در سهام صنعت بانکداری رخ نداد که انتظار داریم سریعتر بانک ها نیز تعیین تکلیف شوند.
حسینی مقدم یادآور شد: در مجموع پس از پایان فصل برگزاری مجامع شرکت ها، رونق معاملات کاهش یافت به طوری که اکنون رونق کافی در بازار وجود ندارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.