کتابهای تازه از انتشارات گرایش تازه

|
0 دیدگاه

امروزه بانکداری خرد جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده و آن را زیرساخت هر بانکی می‌نامند. نهادهایی که بی‌تردید یکی از شالوده‌های اصلی هر اجتماعی هستند..

بانکداری خرد

امروزه بانکداری خرد جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده و آن را زیرساخت هر بانکی می‌نامند. نهادهایی که بی‌تردید یکی از شالوده‌های اصلی هر اجتماعی هستند. در حقیقت از بانکداری خرد به‌عنوان «بانکداری مصرف‌کننده» یا «بانکداری شخصی» یاد می‌کنند که به‌طور مستقیم با مشتریان خرد سروکار دارد و به‌طور کلی بانکداری خرد صورت قابل مشاهده‌ای از بانکداری عمومی است.بانک‌های خرد در بیست سال اخیر تحت‌تاثیر تغییرات بسیاری قرار گرفته‌اند و ظرفیت آنها برای نشان دادن عکس‌العمل مناسب در اقتصاد، شرایط محیطی، سیاست، جامعه و فشارهای تکنولوژیک در دهه پیش رو نیازمند تغییرات گسترده است.

با مطالعه کتاب “بانکداری خرد”با این سیستم و چشم اندازهای آینده آن آشنایی بیشتری پیدا می کنید. نویسنده این کتاب دکتر «کیت پوند» مدیر سابق «بانک میدلند» سال‌های متمادی در «دانشگاه بوگ برموگ» دروس تخصصی بانکداری و اقتصاد را تدریس می‌کرد و در حال حاضر نیز به عنوان سرپرست یادگیری و آموزش و رییس انجمن مدرسه تجارت و اقتصاد فعالیت می‌کند.کتاب حاضر حاصل تجربیات علمی و عملی این استاد است که در آن به شرح مبسوط روش های تامین و تجهیز منابع در بانک ها، تعهدات غیرمالی بانک و مشتریان در قبال یکدیگر و همچنین مطالعات موردی در سایر کشورها پرداخته است.

این کتاب از دو بخش تشکیل شده است.در بخش الف، «کیت پوند» شش فصل را به بررسی موضوعاتی مانند بانکداری خرد، چیستی بانکداری خرد، و چگونگی کار در این نوع بانکداری اختصاص داده است. رقابت در بانکداری خرد، مقررات آن و بانک های خرد و اقتصاد دیگر مطالب این بخش را تشکیل می دهد.خوانندگان در بخش «ب» این اثر شش فصل دیگر را از نظر می گذرانند. «ارتباط بانکدار – مشتری»، «محصولات بانکداری خرد»، «کانال های بانکداری خرد» و نیز «پرداخت و سیستم های پرداخت» از دیگر مطالب خواندنی در این کتاب است. «برآورد اعتبار» و «ضمانت های بانکی (وثیقه)» دیگر عناوین این بخش از کتاب «بانکداری خرد» را تشکیل می دهد.

«بانکداری خُرد» نوشته «کیت پوند» با ترجمه علیرضا پویان‌شاد، مرجان مهیمنی، مهدی بنی‌اسدی و نگار نادور در ۲۴۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه، به بهای ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان از سوی نشر «گرایش تازه» منتشر شده است.

رهبران نوین

“وظیفه بنیادی هر رهبری ایجاد یک حس خوب در رهروانش است و این هنگامی میسر می‌شود که رهبر هم‌افزایی کند؛ یعنی فورانی از انرژی مثبت را باعث شود که منجر به شکوفایی افراد شود. به این ترتیب، نقش بنیادین یک رهبر مسلماً نقشی هیجانی است.”

دنیل گلمن به دلیل واکنش جهانی به کتاب‌ها و مقالاتش در نشریه هاروارد بیزنس ریویو در مورد رهبری، بارها برای گفتگو با رهبران جهان دعوت شده است. ریچارد بویاتزیس هم علاوه بر سخنرانی‌هایی در گوشه و کنار جهان، به عنوان استاد دانشکده مدیریت، شانس دسترسی به پژوهش‌های ژرف و ۱۵ سال راهنمایی هزاران مدیر و دانشجوی ارشد مدیریت را در آموزش توانمندی‌های ضروری رهبری هوشمند هیجانی داشته است و دست آخر آنی مک‌کی، عضو هیات علمی مرکز تحصیلات تکمیلی آموزش دانشگاه پنسیلوانیا، به رهبران سازمان‌ها و مدیران تجاری در سراسر دنیا مشاوره می‌دهد و با شناخت عینی ناشی از تجربه عملی، به ده‌ها سازمان کمک کرده تا به محلی برای ظهور رهبران هوشمند بدل شوند.این نویسندگان در کتاب«رهبران نوین؛ قدرت هوش هیجانی در رهبری»به نقش هوش هیجانی در رهبری تاکید میکنند و مینویسند:به گمان ما هرچند که غالباً این بُعد اساسی رهبری ناپیداست و یا نادیده گرفته می‌شود، همین مفهوم نامشکوف است که موجب کارآمدیِ کنش‌های یک رهبر می‌شود و درست به همین دلیل، هوش هیجانی (هوشمندی در تشخیص هیجانات) تا این اندازه در موفقیت رهبری موثر است. رهبری بنیادین، ناگزیر نیازمند به کارگیری تمام و کمال هوش هیجانی است. در این کتاب ما تنها به ایجاد هم‌افزایی و بهبود عملکرد رهبران هوشمند هیجانی نمی‌پردازیم بلکه نحوه به کارگیری این توانمندی‌ را در رهبران، گروه‌ها و نیز تمام یک سازمان به تصویر می‌کشیم… آنچه چهره‌های گوناگون رهبری بنیادین را برای ما آشکار کرد، گفت‌وگو با صدها مدیر و کارمند در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در گوشه و کنار دنیا بود. ما در انواع سازمان‌‌ها و در تمام سطوح با رهبران هم‌افزا روبه‌رو شدیم. برخی از ایشان بدون اینکه پست مدیریتی رسمی داشته باشند، به هنگان نیاز پا پیش گذاشته و سپس، تا فرا رسیدن زمان مطلوب دوباره به خلوت خود باز می‌گشتند. بعضی دیگر اما رهبری یک گروه یا شرکت را به عهده گرفته، شرکتی نوپا را هدایت کرده، روند اصلاحات را در سازمان متبوع خود تسریع کرده و یا جسورانه کار خود را رها کرده و فعالیتی مستقل را آغاز می‌کردند.

«رهبران نوین؛ قدرت هوش هیجانی در رهبری» نوشته دنیل گلمن با ترجمه امیرمحمد قدس شریفی با شمارگان هزار نسخه در ۳۴۴ صفحه به بهای ۲۳۹ هزار ریال از سوی انتشارات گرایش تازه روانه بازار نشر شده است.

 

جواد لگزیان

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.