کره‌ای‌ها به دنبال افزایش تجارت با ایران

|
0 دیدگاه

«کیم سئونگ هو» گفت: استان مرکزی به دلیل اینکه در مرکز کشور قرار دارد، طبیعتا نقش مهمی در مبادلات تجاری دارد.

سفیر کره‌جنوبی در ایران گفت: استان مرکزی به دلیل موقعیت جغرافیایی و صنعتی بودن، بستر و فضای مناسبی برای افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی کشور کره و ایران است.

«کیم سئونگ هو» اظهار کرد: استان مرکزی به دلیل اینکه در مرکز کشور قرار دارد، طبیعتا نقش مهمی در مبادلات تجاری دارد. وی افزود: موقعیت جغرافیایی استان مرکزی و همچنین صنعتی بودن آن سبب شده تا این استان در عرصه‌های مختلف اقتصادی و صنعتی فعال و موثر باشد. سفیر کره‌جنوبی در ایران افزود: در سفری که به این استان داریم از واحدهای صنعتی دیدن خواهیم کرد تا زمینه‌های همکاری با استان در حوزه‌های صنعتی و تجاری را بررسی و ارزیابی کنیم. «کیم‌سئونگ هو» تاکید کرد: افزایش مبادلات تجاری را با هدف انتقال تکنولوژی به کشور دنبال می‌کنیم.

استاندار مرکزی نیز با اشاره به حضور سفیر کره‌جنوبی در استان مرکزی گفت: امروز در مسیر رشد اقتصادی کشور، هم رشد فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی در درون کشور و هم مبادلات تجاری با دیگر کشورها از اهمیت برخوردار است. محمود زمانی قمی افزود: ما در مبادلات تجاری با کشورهای دیگر در استان به دنبال انتقال تکنولوژی هستیم تا بتوانیم تولید را رونق ببخشیم و از تکنولوژی مدرن برای ارتقای کیفیت تولید و به‌دنبال آن رونق صادرات و ارزآوری بهره‌گیری کنیم. استاندار مرکزی بیان کرد: قصد ما از مبادلات تجاری افزایش واردات تولیدات کشورهای دیگر نیست، بلکه می‌خواهیم از طریق دستیابی به تکنولوژی‌ها طی مبادلات تجاری، زمینه رونق تولید را در استان مرکزی فراهم کنیم. وی گفت: طبق مذاکراتی که با سفیر کره انجام دادیم دریافتیم که این کشور در زمینه‌های مختلفی از جمله صنعتی، تجاری و گردشگری برای برقراری مبادلات تجاری با استان مرکزی تمایل دارد. زمانی قمی از نشست سفیر کره‌جنوبی با کارآفرینان استان مرکزی، برای بررسی زمینه‌های همکاری و تعامل دوجانبه خبر داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.