کلینتون‌ها پارسال چقدر درآمد داشتند؟

|
0 دیدگاه

اظهارنامه مالیاتی منتشر شده خانواده کلینتون نشان می‌دهد که این زوج در میان ۰.۱ درصد پردرآمدترین شهروندان آمریکا قرار دارند.

بر اساس اظهارنامه مالیاتی منتشر شده، هیلاری کلینتون نامزد ریاست‌جهموری حزب دموکرات و همسرش، بیل کلینتون رئیس‌جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۱۰٫۶ میلیون دلار درآمد ناخالص داشته‌اند و ۳٫۶ میلیون دلار نیز به عنوان مالیات بر درآمد پرداخت کرده‌اند.

امانوئل سائز، اقتصاددان حوزه نابرابری درآمدی اعلام کرد: برمبنای آمار سال مالیاتی ۲۰۱۵، درآمد آنها، خانواده کلینتون را در میان ۰٫۱ درصد از پردرآمدترین افراد آمریکا قرار می‌دهد.

بر اساس اظهارنامه مالیاتی، این زوج در سال ۲۰۱۵ در مجموع نرخ مالیات موثر ۳۴٫۲ درصدی را پرداخت کرده و ۹٫۸ درصد از درآمد ناخالص خود را صرف امور خیریه (شامل هدیه یک میلیون دلاری به بنیاد خانواده کلینتون) کرده‌اند. این بنیاد خانوادگی، در سال ۲۰۱۴ تنها هیلاری و بیل کلینتون را به عنوان اهداکننده معرفی کرده است.

آمار منتشر شده روز جمعه، در ادامه انتشار اظهارنامه مالیاتی هشت‌ساله هیلاری کلینتون بوده که سال گذشته منتشر شد. خانواده کلینتون‌ها از سال ۱۹۷۷ تاکنون هرساله اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت عمومی منتشر کرده‌اند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.