کنسانتره آهن معادن بزرگ ۱۶ درصد افزایش یافت

|
0 دیدگاه

میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ معدنی طی ۴ ماهه نخست سال جاری، ۱۶ درصد رشد یافت.

تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور شامل چادرملو، گل گهر، سنگان، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و سنگ آهن مرکزی از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه، ۹ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۶۷۹ تن «کنسانتره سنگ آهن» تولید کردند.

این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۸ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۲۵۴ تن بود.

در میان شرکت های تولیدکننده، «چادرملو» ۳ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۵۴۲ تن، «گل گهر» ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۷۰۸ تن، «سنگ آهن مرکزی» یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۸۰۳ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» یک میلیون و ۱۷۱ هزار و ۲۴۴ تن و «سنگان» ۴۱۰ هزار و ۳۸۲ تن بود.

بر اساس این  گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۴ ماهه نخست امسال، ۲ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۹۹۴ تن «سنگ آهن دانه بندی» تولید کردند که نسبت به میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (۲ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۳۴۲ تن)، ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد.

از این میزان، شرکت سنگان «۷۱۷ هزار و ۶۶۳ تن»، مرکزی «۵۳۹ هزار و ۶۷۰ تن»، جلال آباد «۳۳۴ هزار و ۷۹۳ تن»، فلات مرکزی «۲۰۵ هزار و ۳۶۳ تن»، میشدوان «۳۰۴ هزار و ۹۰۵ تن» و چادرملو ۳۷ هزار و ۶۰۰ تن تولید کرده است.

همچنین طی تیرماه، یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۸۳۰ تن «کنسانتره سنگ آهن» و ۲۰۸ هزار و ۴۲۶ تن «سنگ آهن دانه بندی» توسط تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور به واحدهای فرآوری ارسال شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۲۵ درصد رشد و ۳۵ درصد کاهش نشان می دهد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.