بررسی Samsung Gear Fit2

گجتی خمیده برای تندرستی

|
0 دیدگاه

فناوری های پوشیدنی مدتی است خبرهای بازار را به خود اختصاص داده اند و صحنه هایی که در کودکی و در فیلم هایی مانند جیمز باند می دیدیم به واقعیت های ملموسی تبدیل شده اند.

یکی از این فناوری های ساعت های هوشمند است که انقلابی را در روی دستان عاشقان فناوری به راه انداخته است اما در کنار ساعت های هوشمند چند کمپانی به ارایه دستبند های هوشمند نیز اقدام کرده اند. دستبند های هوشمند یک نسخه پیش از ساعت های هوشمند از نظر فناوری و قیمت است اما باید درنظر گرفت که دیگر فرق چندانی با ساعت های هوشمند نمی کند.

نمونه این ادعا  دستبند هوشمند   Samsung Gear Fit2 است که امروز قصد داریم به بررسی این گجت جذاب بپردازیم.

این محصول که زیر ۲۰۰ دلار قیمت دارد اولین مورد جذاب خود را قیمت اعلام می کند. به واقع چه محصولی در این سطح از فناوری های پوشیدنی را می توان با این قیمت در اختیار داشت؟

zt3cuef6

به نظر می آید Gear Fit2 فراتر از یک دستبند هوشمند برای سلامتی است و یک بافت جدید از ساعت های هوشمند است.در بیشتر وبسایت های برتر دنیا این محصول را یک ردیاب ورزشی  توصیف کرده اند اما با در دست گرفتن و روشن کردن آن با دیدن صفحه نمایش رنگی و قدرتمند و بررسی امکانات آن به این نتیجه خواهید رسید که این محصول کمتر از یک ساعت هوشمند کامل نخواهد بود.

76xji6yr

Gear Fit2 برای اولین بار از یک صفحه نمایش منحنی استفاده کرده است که با دارا بودن یک صفحه نمایش Super AMOLED و کیفیت بسیار بالای این صفحه نمایش می تواند نیاز هر کاربری را از این مشخصه برآورده کند.گوریلا گلس ۳ یکی از مواردی است که در این صفحه نمایش فوق العاده عجین شده است و این مورد می تواند خطرات شکسته شدن و ضربه خوردن صفحه نمایش بر اثر ضربه دست بر اشیاء به دلیل مجاورت با مچ دست را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهد.یکی دیگر از امکاناتی که امروزه به محصولات اضافه شده است قابلیت ضد آب بودن است.این دستبد هوشمند می تواند تا عمق ۱٫۵ متر و تا ۳۰ دقیقه فشار آب را تحمل کند اما یادتان باشد قرار نیست در قواصی از این دستبند هوشمند استفاده کنید.

bo9mjdtp

یکی از امکاناتی که باعث شده است این محصول به یک گجت کارآمد تبدیل شود قابلیتی است که در این نسخه تعبیه شده است و آن gps است.این امکان در کنار این که می تواند راه رفتن ،دویدن،دوچرخه سواری و دیگر فعالیت های شما را آنالیز کند در ردیابی نقشه ای و به لطف صفحه نمایش رنگی هم کاربرد بی نظیری دارد.

تا پیش از این آنالیزهای مربوط به ورزش و فعالیت ها را می توانستید با استفاده از اپلیکیشن های جانبی بر روی صفحه تلفن هوشمند خود ببینید اما در این محصول قابلیت دیدن تمامی آنالیزهای ورزشی را در صفحه نمایش دستبند خود خواهید داشت.

تمامی حسگر ها در Gear Fit2 به خوبی کار می کنند. سنجش ارتفاع‌، اندازه‌گیری ضربان قلب، شتاب‌سنج و ژیروسکوپ حسگرهایی است که در این دستبد قرار داده شده است و این حسگرها قابلیت های بیشماری را مانند شمارش گام‌های برداشته شده، محاسبه‌ طبقات طی شده، میانگین سرعت و کالری سوزانده شده، نمایش مسیر و مسافت طی شده و رصد دائمی تعداد ضربان قلب هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی  به ارمغان می آورد.

o2h977o5

اما مهمترین بحثی که هر ابزار هوشمندی با آن روبرو است بحث طول عمر باطری است. یکی از سئوالات مهم کاربران قبل از خرید و بررسی یک محصول همین مورد است و پاشنه آشیل تصمیم برای خرید یک محصول به شمار می رود. اما باید گفت Gear Fit2 با دارا بودن یک باطری لیتیوم یونی و با طول عمر بیش از ۵ روز یک گجت همراه و استوار از نظر طول عمر باطری است.

در انتها باید گفت خرید گجت های اینچنینی بسیار جذاب است اما اگر فکر می کنید این گجت ها یک نیاز برای هر کاربری است اشتباه می کنید زیرا هنوز گجت های پوشیدنی یک ابزار لوکس است که تنها به علاقمندان سرسخت آنها تعلق دارد.  البته Gear Fit2 با قیمتی حدود ۱۷۹ دلار از یک ابزار لوکس دوری می کند و می تواند پای مصرف کنندگان بیشتری را به خریدش باز کند.

0 پسندیده شده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.