گرانی شکر تمام سود صنایع غذایی را بلعید

|
0 دیدگاه

رئیس انجمن تولیدکنندگان صنایع غذایی خراسان‌رضوی گفت: گران شدن شکر در برخی صنایع غذایی مانند کمپوت و یا کیک کلوچه سبب شد تمام سود تولیدکنندگان از بین برود.

محمد استادی  اظهار داشت: در نظر بگیرید که حدود ۳۰ درصد از مواد اولیه محصولاتی مانند کمپوت را شکر تشکیل می‌دهد و با افزایش ۵۰ درصدی قیمت آن، بهای تمام شده تولیدات حدود ۱۵ درصد بالا می‌رود؛ حال اینکه حاشیه سود محصولات غذایی به این اندازه نیست.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر گران شدن شکر سبب شد واحدهایی که فعالیت خود را ادامه دهند در واقع سود سربه‌سری داشته و تنها توانستند هزینه‌های خود را تأمین کردند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان صنایع غذایی خراسان رضوی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تعادل دادن به قیمت شکر در بازار، خاطرنشان کرد: هم اکنون قیمت شکر از ۳۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو به ۳۱۰۰ تومان رسیده اما هنوز با قیمت متعارف فاصله داشته و باید اقدامات مورد نیاز برای کاهش بیشتر قیمت انجام شود.

استادی ادامه داد: البته باید در نظر داشت که تنش‌های ابتدایی موضوع شکر هم اکنون از بین رفته و حواله‌های افرادی که از بورس خرید داشته‌اند نیز بنا است به زودی پرداخت شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.