گزارش رویترز از افزایش صادرات آلمان به ایران پس از لغو تحریم‌ها

|
0 دیدگاه

اعلام افزایش صادرات آلمان به ایران در ماههای گذشته و در پی لغو تحریم ها، در خبرگزاری رویترز بازتاب یافت.

دفتر فدرال آمار آلمان اعلام کرد صادرات آلمان به ایران که بیشتر ماشین آلات و تجهیرات بوده در نیمه نخست امسال میلادی (۲۰۱۶) و در پی لغو تحریم های ایران افزایش یافت.

طبق اعلام این دفتر، صادرات ایران به آلمان در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال با ۱۵ درصد افزایش به ۱.۱۳ میلیارد یورو رسید.

میشاییل توکوس رئیس اتاق بازرگانی آلمان – ایران گفت، در ایران تقاضای زیادی برای تجهیزات و ماشین آلات وجود دارد.

وی افزود: در ایران تقاضای فزاینده ای هم برای فناوری در بخش انر‍ژی تجدیدپذیر بخصوص تجهیزات انرژی بادی وجود دارد.

وی پیش بینی کرد که صادرات آلمان به ایران در ماههای آینده نیز افزایش یابد و گفت که انتظار دارد رقم صادرات در کل سال ۲۰۱۶ به میزان ۲۵ درصد و در سال آینده به میزان ۳۰ درصد افزایش یابد.

گمرک جمهوری اسلامی ایران دیروز (سه شنبه) اعلام کرد بر اساس تازه ترین آمار، میزان تجارت خارجی ایران از ابتدای امسال تا پایان مردادماه به ۳۵ میلیارد و ۸۱۷ میلیون دلار رسید.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، در پنج ماهه امسال صادرات غیرنفتی ایران کشورمان با ۱۰.۲۲ درصد افزایش در همسنجی با پارسال به ۱۹ میلیارد و ۱۰۸ میلیون دلار رسید.

ارزش واردات کشور نیز در مدت پنج ماهه امسال به ۱۶ میلیارد و ۷۰۹ میلیون دلار رسید که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲.۸۵ درصد کاهش نشان می دهد.

آمار تجارت خارجی ایران در پنج ماهه (منتهی به مرداد) افزایش واردات کالاهای ساخت کشور آلمان را نشان می دهد. صادرات آلمان به ایران در این مدت ۲۹.۲۳ درصد افزایش داشت و حجم واردات ایران از آلمان به ۹۳۸ میلیون دلار رسید.

علاوه بر این آلمان پنجمین صادرکننده بزرگ کالا به ایران به شمار می رود و رتبه های اول تا چهارم به ترتیب به کشورهای چین با سه میلیارد و ۸۶۳ میلیون دلار، امارات متحده عربی با دو میلیارد و ۸۶۲ میلیون دلار، کره جنوبی با یک میلیارد و ۲۶۳ میلیون دلار و ترکیه با یک میلیارد و ۷۷ میلیون دلار اختصاص یافت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.