۱۰ هکتار مراتع استان تهران در آتش سوخت

|
0 دیدگاه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران با اشاره به اینکه ۱۰هکتار از مراتع استان تهران در فصل گرما سوخت گفت: ۲۱۱ هزار مترمربع از اراضی ملی این شهرستان به ارزش ۲۰۰میلیارد تومان از ابتدای سال جاری از دست متخلفان باز پس گرفته شده است.

پایگاه اطلاع رسانی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وحید انصاری اظهار کرد: ۱۱هزار مترمربع از این اراضی در اجرای ۶مورد حکم قضائی اقدام به بازپس گیری گردید و ۲۰۰هزار مترمربع دیگر از این اراضی در راستای اجرای تبصره ۱ ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.

وی به ۳ مورد حریق از ابتدای فصل گرما در مراتع این شهرستان اشاره کرد و افزود: در پی این حریق ها میزان ۱۰ هکتار از مراتع این شهرستان طعمه حریق شد و دچار آسیب جدی گردید.

انصاری مساحت مراتع این شهرستان را حدود ۹۱ هزار هکتار و ظرفیت چرای دام مجاز را بیش از ۹ هزار واحد دامی دانست و اظهار داشت: ۸۰هزار هکتار از این مراتع جزو مراتع میانبند و ۱۱ هزار هکتار دیگر جزو مراتع ییلاقی است که بخشی از این مراتع بخاطر اجرای طرح جنگل کاری ارتفاعات شمال تهران در دامنه جنوبی البرز تحت قرق قرار گرفته و از ورود هرگونه دام و احشام در این مراتع جلوگیری گردیده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران در ادامه اضافه کرد: بخش دیگری از مراتع این شهرستان به عنوان مراتع عمومی است که در فصل کوچ مورد بهره‌برداری دام های کوچ رو که به منطقه ییلاقی لار می روند قرار می گیرد.

وی مهمترین گونه های مرتعی این شهرستان را انواع گون، علف پشمکی، علف گندمی، درمنه، گل گاوزبان، باریجه، چای کوهی و بومادران نام برد و خاطر نشان کرد: همه ساله در صورت تخصیص اعتبارات دولتی سطحی بالغ بر ۵هزار هکتار از مراتع این شهرستان تحت اجرای پروژه حفاظت و قرق قرار می گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران با بیان اینکه پروژه مدیریت چرا و کنترل کوچ در این شهرستان به اجرا درآمده است یادآور شد: در راستای اجرای این پروژه و همزمان با آغاز فصل چرا و در قالب اکیپ‌های کنترل دام تعداد دام های ورودی به مراتع با تعداد مجاز مندرج در پروانه های چرا مورد تطبیق قرارگرفت و از ورود دام مازاد و غیر مجاز جلوگیری بعمل آمد و با افراد متخلف برخورد قانونی صورت پذیرفت.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.