۲۰ درصد کل معاملات ۵ماهه بورس در اختیار ۵ کارگزاری

|
0 دیدگاه

تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۰.۲ درصد کل ارزش معاملات را در ۵ ماهه اول سالجاری به خود اختصاص دادند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس در ۵ ماهه اول امسال از ۱۰۹ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۳ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.

همچنین در این مدت بیش از ۳۴ درصد از کل معاملات الکترونیکی در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با ۲۱٫۴۱ درصد، فارابی با ۳٫۷۲ درصد، آگاه با ۳٫۴۳ درصد، مبین سرمایه با ۳٫۲۲ درصد و بانک کشاورزی با ۲٫۷۷درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

افزون بر این؛ از کل معاملات این مدت بیش از ۱۴۸ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که ۲۶درصد کل خرید و فروش را شامل می شود و ارزش کل خرید و فروش ۱۱۰ کارگزار فعال بورس تهران نیز در این ۵ ماه، بیش از ۵۶۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

همچنین ارزش خرید و فروش خرد و بلوک در این مدت معادل ۸۳ درصد کل معاملات بوده و ارزش خرید و فروش عمده و سایر نیز ۲۵ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.

این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۰٫۲ درصد کل ارزش معاملات را در ۵ ماهه اول سالجاری به خود اختصاص دادند که بر این اساس شرکت های کارگزاری مفید با ۶٫۸ درصد، کارگزاری بانک پارسیان با ۴٫۳ درصد، بانک توسعه صادرات ایران با ۳٫۳ درصد، کارگزاری بانک پاسارگاد با ۳٫۱ درصد و کارگزاری شاخص سهام با  ۲٫۷ درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.