۳۰۰ میلیارد ریال برای توسعه زنبورداری اختصاص یافت

|
0 دیدگاه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای توسعه زنبورداری و صادرات این محصول در کشور ۳۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که ظرف یکسال هزینه می‌شود.

علی ربیعی امروز در نشست ملی هماهنگی و آغاز اجرای پروژه‌های طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در محل وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: بررسی‌های ۵ ماهه اول سال ۹۵ نشان می‌دهد که بیشتر از ۴۰۰ هزار بیمه شده جدید داریم که جامعه آماری آن در ابعاد مختلف شغلی قرار دارد.

وی افزود: در بخش هایی از صنعت ما وضعیت اشتغال به اشباع رسیده است و شاهد ریزش نیروی کار هستیم و افزایش دفترچه های صادر شده به سمت بخش خدمات مولد و بخش‌هایی از صنایع کوچک رفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مطالعات انجام شده وزارت کار نشان می‌دهد که در بخش‌هایی مانند کفش و پوشاک دارای افزایش اشتغال هستیم و در صنایع دستی، صنایع تبدیلی بخش کشاورزی، گردشگری و ICT ظرفیت‌های جدید و مولدی برای توسعه وجود دارد.

ربیعی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت بیمه بخش کشاورزی گفت: از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم که برای اشتغال در بخش کشاورزی به میدان بیایند و  همچنین برای بیمه فعالین این بخش تصمیم گرفته شده است که در قالب بیمه سلامت ترکیب جدید ایجاد شود اما این طرح نیاز به بررسی بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: برای توسعه بخش صادرات عسل نیازمند ایجاد نشان خوب ایرانی داریم تا از طریق آن بتوانیم بازارهای خوب را در جهان حفظ کرد و توسعه دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یاد آور شد: برای حضور در بازارهای جهانی نباید مشاهده شود که هر کیلوگرم عسل ۲۰۰ هزار تومان خریداری شود اما در نهایت درون آن شکر باشد.

به گزارش تسنیم، ربیعی در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  برای توسعه زنبورداری در کشور ۶۰ میلیارد ریال در مرحله آغازین در اختیار بخش قرار می‌گیرد و در مرحله دوم این رقم به ۳۰۰ میلیارد ریال توسعه می‌یابد که این رقم ظرف یکسال هزینه می‌شود.

وی افزود: در مرحله اول این طرح ۵ هزار شغل جدید ایجاد می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این طرح در ۶ استان نظیر آذربایجان شرقی، مازندران، گلستان و لرستان کشور به عنوان الگو مورد توجه قرار می‌گیرد و براساس تفاهم‌نامه صورت گرفته, وظیفه آموزش‌ را در دستور کار دارد و مسئولیت ارتقای کیفیت تولیدات بخش زنبور عسل را دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.