۵۸ درصد حجم معاملات هفتگی بورس در دست خودروسازان

|
0 دیدگاه

صنعت “خودرو و ساخت قطعات” بیش از ۵۸ درصد حجم معاملات هفته گذشته را به خود اختصاص داد.

بر اساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران تهیه و منتشر می شود، در هفته ای که گذشت حجم معاملات ۵,۵۰۱ میلیون سهم و ارزش آن ۹,۶۷۸ میلیارد ریال بوده است که به ترتیب ۱۳ درصد افزایش و ۱۳ درصد کاهش داشته است.
صنعت “خودرو و ساخت قطعات” با معامله ۳,۲۱۰ میلیون سهم بیش از ۵۸ درصد از حجم معاملات هفتگی را در این مدت به خود اختصاص داد و صنعت “سرمایه‌گذاری‌ها” با ۸٫۲ درصد و صنعت “فلزات اساسی” با ۴٫۸ درصد از حجم معاملات هفتگی به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.
شاخص کل و شاخص قیمت (ارزش وزنی) بورس اوراق بهادار تهران نیز در هفته گذشته ۰٫۴ درصد کاهش و شاخص کل(هم‌وزن) و شاخص قیمت(هم‌وزن) ۰٫۳ درصد افزایش داشتند و شاخص فرابورس ایران هم در این مدت ۱٫۶ درصد کاهش، قیمت سکه بهار آزادی بدون تغییر و نرخ دلار و یورو مبادله‌ای به ترتیب ۰٫۱ و ۱٫۲ درصد افزایش داشته است.
همچنین صنعت “زراعت و خدمات وابسته” با بازدهی مثبت ۱۶ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت “محصولات چوبی” با افت ۶٫۳ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد.
افزون بر این؛ در مدت یاد شده و در میان شرکت ها “چرخشگر” با مثبت ۲۵٫۸ درصد و “فرآوری مواد معدنی ایران” با منفی ۱۰٫۳ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین بازدهی را داشتند.
در میان شاخص‌های بورس‌های معتبر بین‌المللی نیز از ابتدای سال تاکنون شاخص بورس بمبئی (BSE30) با ۱۳٫۵ درصد رشد بیشترین بازدهی و شاخص بورس اسپانیا (IBEX35) با ۵٫۳ درصد افت کمترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.
این گزارش می افزاید: در بازارهای جهانی نیز در این مدت قیمت فلزات اساسی با نوسان همراه بوده است و در این میان نقره با ۲۹٫۸ درصد، بیشترین و مس با منفی ۴٫۴درصد کمترین بازدهی را داشتند.
قیمت نفت برنت نیز در ۷ روز منتهی به بیست و هفتم مردادماه با افزایش ۱۳٫۲ درصدی مواجه بود و قیمت نفت وست تگزاس و اپک هم با افزایش همراه بود و به ترتیب بازدهی ۱۲٫۲ و ۱۱٫۸ درصدی را ثبت کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.