سلامت تراریخته مورد تردید است

هشدار مرکز پژوهش‌ها درباره “بازی با جان مردم” در برنامه ششم

|
0 دیدگاه
1-(1)

در پی انتشار خبر بازی گرفتن سلامت مردم در برنامه ششم مطلع شدیم مرکز پژوهشهای مجلس نیز در بررسی اسناد لایحه برنامه ششم انتقادات جدی‌ای به این بند وارد ساخته و سلامت و سازگاری با محیط زیست محصولات تراریخته را مورد تردید دانسته است.

امروز (سه‌شنبه) خبری مبنی بر تأکید دوباره سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر «تولید تجاری» محصولات دستکاری شده ژنتیک (تراریخته) منتشر شد.

این در حالی است که به اذعان مدافعان تجاری‌سازی این محصولات، تبعات تراریخته‌ها بر سلامت انسانها و همچنین عوارض زیست محیطی آنها هنوز کاملاً مشخص نیست. این فیلم را ببینید:

 

 در پی انتشار این خبر مطلع شدیم که مرکز پژوهشهای مجلس نیز در بررسی اسناد لایحه برنامه ششم انتقادات جدی‌ای به این بند وارد ساخته، سلامت و سازگاری با محیط زیست محصولات تراریخته را مورد تردید دانسته و نوشته است: ” تولید و تجاری سازی انبوه محصولات تراریخته و مقابله با فناوری هراسی در رسانه های ملی به عنوان یکی از اقدامات اساسی دولت در بخش علم و فناوری آورده شده است. این در حالی است که هنوز ایمن بودن محصولات تراریخته چه در بحث محیط زیست و چه سلامت انسان از نظر متخصصان دنیا و کشور مورد تردید است. همچنین قوانین و مقررات این حوزه با چالش هایی روبرو است و هنوز در کشور اجرایی نشده است.

گفتنی است پیش از این اسنادی از تلاش برای نفوذ دانش‌آموختگان بنیاد راکفلر در ارکان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین وزارتخانه‌‌های متعدد منتشر شد. با توجه به تمرکز این افراد بر بخش «دانش و فناوری» سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، به بازی گرفتن جان مردم کشور در لایحه برنامه ششم به نفع مطامع تجاری این افراد، تعجب‌آور نیست. طی روزهای آینده اسناد بیشتری از این نفوذ منتشر خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.