۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح خروج از رکود به واحدهای صنعتی پرداخت شد

|
0 دیدگاه

معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در ارتباط با طرح خروج از رکود – که بر اساس آن قرار است هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال به ظرفیت برسند – تاکنون ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به یک هزار و ۸۱۴ واحد صنعتی پرداخت شده است.

فرشاد مقیمی در حاشیه بازدید خبرنگاران از شهرک صنعتی عباس آباد، اضافه کرد: روند پرداخت تسهیلات در قالب این طرح آهسته بود اما اکنون سرعت گرفته است و امیدواریم تا پایان شهریورماه امسال، بخش عمده ای از هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال و راکد، این تسهیلات را دریافت کنند.
وی همچنین به طرح های مرتبط با موضوع اقتصاد مقاومتی در حوزه صنعت اشاره کرد و گفت: در طرح رقابت پذیری تاکنون ۴۷ درصد رشد داشته ایم؛ در این طرح پنج خوشه صنعتی هدفگذاری و امکان سنجی ۱۶ خوشه صنعتی دیگر هدفگذاری شده است.
معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در ارتباط با طرح رقابت پذیری، مقرر شده است ۳۰ شرکت مدیریت صادرات راه اندازی شود و ۱۰۰ هزار نفر از آموزش های مرتبط با این بخش برخوردار شوند؛ تشکیل کنسرسیوم های صادراتی از جمله برنامه های دیگر این طرح است که تاکنون ۴۳ درصد پیشرفت داشته است.
مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود به سهم صنایع کوچک در اشتغال صنعتی اشاره کرد و گفت: ۳۵ درصد از اشتغال کشور مرتبط با بخش صنعت است که ۴۳ درصد از این اشتغال صنعتی در بخش صنایع کوچک ایجاد شده است.
وی افزود: اکنون ۷۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که بیش از ۳۸ هزار واحد (از مجموع ۸۸ هزار واحد صنعتی کل کشور) در این شهرک ها و نواحی مستقرند.

** اشتغال ۲۷ هزار نفر در شهرک صنعتی عباس آباد
محسن غلامی مدیر شهرک صنعتی عباس آباد نیز در جمع خبرنگاران گفت: ساخت این شهرک در سال ۱۳۶۹ به تصویب رسید و ساخت آن از سال ۱۳۷۲ آغاز شد.
وی مساحت کل این شهرک صنعتی را یک هزار و ۲۹ هکتار عنوان کرد و گفت: از کل ۶۹۰ هکتار زمین صنعتی موجود در شهرک صنعتی عباس آباد، ۶۶۶ هکتار به تولید کنندگان واگذار شده است.
غلامی در مورد صنایع فعال در این شهرک صنعتی گفت: صنایع فلزی، کانی غیرفلزی، نساجی، سلولوزی، الکترونیک، غذایی و شیمیایی از جمله مهمترین صنایع فعال در شهرک صنعتی عباس آباد است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ قرارداد واگذاری زمین منعقد شده است، گفت: اکنون یک هزار و ۲۵۰ واحد صنعتی با اشتغال ۲۷ هزار نفر در شهرک صنعتی عباس آباد فعالند که از این تعداد، ۵۹ واحد در بخش صادرات فعال هستند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.