۲ هزار یاور مربی از اول مهر در مدارس فعالیت می کنند

|
0 دیدگاه

معاون فعالیت های سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش از فعالیت ۲ هزار یاور مربی همزمان با بازگشایی مدارس کشور از ابتدای مهرامسال خبر داد.

اردشیر دهقانی روز پنجشنبه در دومین روز از نهمین اردوی ملی مربیان و اعضای پیشتازان، گفت: ۲ هزار دانش آموز حاضر در این اردو در سال تحصیلی جدید در ۲ هزار مدرسه، مسئولیت ۲ هزار گروه را به عنوان یاور مربی برعهده خواهند داشت و مربیان تنها نقش راهبری این گروه ها را برعهده دارند.
وی افزود: آموزش مربیان از سال ۹۳ با حضور ۵۰۰ مربی طی چند دوره مختلف برگزار شد که دوره تخصصی آن اردیبهشت امسال در اردوگاه سردار جنگل رامسر انجام شد و توانستیم اولین اردوی تلفیقی مربیان و دانش آموزان را در این اردو تجربه کنیم.
دهقانی تاکید کرد: همه مربیان باید بدانند که رفتار آنها الگویی برای اعضای جوان خواهد بود و به ما کمک می کند از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم .
دهقانی اظهار کرد: امروز، ۷۵۰ عضو در لایه اول و ۱٫۵ میلیون عضو در لایه دوم داریم و باید سعی کنیم فعالیت خود را از ۳۰ هزار مدرسه به ۵۰ هزار مدرسه و در نهایت ۱۰۰ هزار مدرسه گسترش دهیم.
وی اردو را فضای مناسبی عنوان کرد تا درآن آموزش های سبک زندگی ، مهارتی و تشکیلاتی بین مربیان و اعضا تبادل شود.
وی اظهار کرد: اولین هدف از برگزاری این اردو توانمندسازی دانش تشکیلاتی اعضای سازمان دانش آموزی در سایه شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و همچنین شعار سازمان دانش آموزی همفکری، همدلی و همکاری است.
معاون فعالیت های سازمان دانش آموزی افزود: آموزش ها در سه بخش دانش، مهارت و معرفت توسط اساتید برجسته برگزار می شود و هدف ما این است که بر اساس طرح پنج ساله جامع آموزش به نقطه ای برسد که همه مربیان ۵۳۰ ساعت دوره آموزشی عمومی و تخصصی و اعضا، ۲۷۰ ساعت آموزش عمومی و تخصصی داشته باشند.
بر اساس این گزارش ، اردوی ملی پیشتازان مخصوص آقایان در بازه زمانی ۲۶ مرداد تا یکم شهریور ماه و اردوی ملی فرزانگان مخصوص خواهران در بازه زمانی سوم تا ۹ شهریور ماه با حضور چهار هزار تن از اعضاء و مربیان سازمان دانش آموزی به تفکیک جنسیت در اردوگاه شهید باهنر برگزار می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.