۲۹۴ طرح صنعتی و کشاورزی در استان ایلام تعیین تکلیف شدند

|
0 دیدگاه

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از تعیین تکلیف ۲۹۴ طرح صنعتی و کشاورزی این استان در کمیته بررسی طرح های ثبت نام شده در سامانه بهین یاب در سال جاری خبر داد.

حیدر نعمتی روز چهارشنبه در نشست کمیته بررسی طرح های مشکل دار استان ایلام اظهار کرد: از این تعداد ۲۷۱ مورد مربوط به طرح های کشاورزی و مابقی طرح های صنعتی هستند.
وی افزود: این طرح های پس از ثبت درخواست خود در سامانه بهین یاب و ارزیابی اولیه دستگاه متولی، وارد کمیته بررسی می شوند تا با بررسی و پیگیری از طریق مدیران دستگاه های عامل، مجریان طرح ها و بانک های عامل وضعیت آنها تعیین تکلیف شود.
نعمتی تاکید کرد: دستگاه های تخصصی باید کار کارشناسی در خصوص طرح های معرفی شده خود را انجام دهند و با تهیه شناسنامه طرح آن را به کمیته بررسی ارائه دهند.
وی یادآور شد: هدف اصلی از برگزاری این کمیته و تعیین تکلیف طرح ها در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال مولد در بخش های کشاورزی و صنعت و کمک به رفع موانع و مشکلات طرح ها است.
وی یکی از مهمترین مصوبات این نشست را پذیرش محل اجرای طرح بعنوان وثیقه ملکی از سوی بانک ها با توجه به موافقت رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: با توجه به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی انتظار می رود که بانک ها با انعطاف بیشتری نسبت به طرح های معرفی شده داشته باشند.
به گزارش ایرنا، بر اساس اطلاعات موجود تاکنون ۶۱۹ طرح استان ایلام در سامانه بهین یاب درخواست خود را ثبت کرده اند که پس از بررسی در کمیته با درخواست ۲۷۱ مورد کارگروه موافقت کرد تا به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش معرفی شوند ضمن اینکه درخواست سه طرح نیز رد شد.
در این نشست علاوه بر مدیران دستگاه های عضو کمیته، مدیران بانک های صنعت و معدن، تجارت، ملی، رفاه، صادرات، توسعه تعاون، کشاورزی و ملت حضور داشتند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.