۳۲ طرح عمرانی در خرمشهر هفته دولت بهره برداری می شوند

|
0 دیدگاه

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: ۳۲ طرح عمرانی خرمشهر در هفته دولت بهره برداری شده و عملیات اجرایی ۱۵ طرح عمرانی نیز آغاز می شود.

ولی اله حیاتی پنجشنبه در نشست شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری خرمشهر، میزان اعتبار صرف شده برای این طرح ها را دو هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این طرح ها در بخش عمران شهری، صنعت ، معدن و تجارت، صنایع دریایی، دریانوردی و آموزش و پرورش با ایجاد اشتغال یکهزار و ۸۴۸ نفر در هفته دولت مورد بهره برداری قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه دولت با تمام کاستیها و مشکلات اعتباری برای خدمت گذاری به مردم عزم خود را جزم کرده است، تصریح کرد: در حوزه روستاها، برای اجرای طرح فاضلاب روستایی خرمشهر یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتباری مشترک بین منطقه آزاد اروند و بنیاد مسکن تخصیص داده شده است.

*** بزرگترین پایانه مسافری مرز کشور در هفته دولت در شلمچه بهره برداری می شود
به گزارش ایرنا معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر اظهار داشت: بزرگترین پایانه مرز کشور در مرز بین المللی شلمچه با ۳۲ گیت ورود و خروج و هشت هزار متر مربع زیربنا با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت به با حضور مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری می رسد.
حیاتی در بخش دیگری به تمهیدات ویژه ستاد اربعین در خرمشهر اشاره کرد و گفت: پارکنیگ بزرگ ۵۰ هکتار در مرز شلمچه ویژه خودروهای زائران اربعین حسینی احداث می شود.

***اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتباری برای توسعه زیرساخت های شهری خرمشهر
به گزارش ایرنا معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی ردیف اعتباری از سوی دولت برای توسعه زیرساخت های شهری خرمشهر خبر داد و بیان داشت:این مهم برای نخستین بار در ردیف بودجه ملی اختصاص یافته است.
وی افزود: ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند نیز در نیمه دوم سال جاری برای اصلاح، بهسازی و مرمت میادین و عمران شهری خرمشهر در نظر گرفته شد.
حیاتی آغاز عملیات اجرایی فاز نخست چهار خطه کردن مسیر اهواز – خرمشهر به طول پنج کیلومتر را یکی دیگر از اقدامات دولت در یک سال گذشته در این شهرستان عنوان کرد.
وی آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی شهید موسوی را یکی از اقدامات شایسته دولت برای رفع محرومیت در خرمشهر دانست و گفت:این بیمارستان با اعتبار اختصاص یافته از سوی سازمان منطقه آزاد اروند احداث و تجهیز آن بر عهده وزارت بهداشت و درمان خواهد بود.

*** تلاش برای رساندن سهم کشاورزی از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری به ۱۶ هزار هکتار
به گزارش ایرنا معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با بیان اینکه سهم خرمشهر از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری ۱۰ هزار هکتار است اما با پی گیری های انجام شده از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این میزان به ۱۶ هزار هکتار در آینده نزدیک می رسد.
حیاتی با اشاره به تولید گندم در کشور گفت: امروز تولید گندم در کشور از ۴٫۵ میلیون تن به ۱۰٫۵ میلیون تن در سال جاری رسیده است.

*** دستگاهای اجرایی امکانات خود را در اختیار ستاد اجرای طرح عمومی سرشماری نفوس و مسکن قرار دهند.
به گزارش ایرنا معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با بیان اینکه طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در دستور کار دولت قرار گرفت، گفت: تمام دستگاههای اجرایی بر مبنای تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های دولت باید تمام امکانات خود را در اختیار ستاد اجرایی طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن قرار دهند تا ماموران این طرح اطلاعات دقیق بدست آورند.
حیاتی اظهار داشت: همه شوراها و دهیاران در روستاها نیز همکاری لازم را با ماموران سرشماری در جهت بدست آوردن اطلاعات دقیق از خانواده های روستایی همکاری و تعامل داشته باشند.

*** آزادگان سند افتخار، استقامت، عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند
به گزارش ایرنا معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر ضمن تقدیر از آزادگان خرمشهری گفت: امروز هر چه داریم از استقامت و پایداری ایثارگران، آزادگان و خانواده های معزز شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی است و به برکت این مجاهدان انقلاب بزرگ و شکوهمند اسلامی توانسته است به اوج قله های عزت ، شرافت و ترقی برسد.
ولی اله حیاتی اظهار داشت: همه ما باید بدانیم که دشمن انقلاب اسلامی با راه انداختن جنگ نیابتی در پشت مرزهای کشور جمهوری اسلامی ما عزم خودش را جزم کرده و برای مقابله با آن در جهت حفظ وحدت، اتحاد و همدلی تحت فرامین مقام معظم رهبری دولت منتخب ملت ایران اسلامی را یاری کنیم.
در این نشست از سه آزاده خرمشهری تقدیر و تجلیل شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.