فروش بیش از 42 میلیارد تومان کالای قاچاق در سالجاری

۶۶ دستگاه خودرو لوکس قاچاق در انتظار حکم نهایی

|
0 دیدگاه

مديرعامل سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليكي با بیان اینکه ۶۶ دستگاه خودرو لوکس قاچاق در انبارهای این سازمان وجود دارد، گفت: در سال جاری بیش از ۴۲ میلیارد تومان کالای قاچاق توسط سازمان اموال تملیکی به فروش رسیده است.

امین دلیری در رابطه با وجود خودروهای لوکس قاچاق در انبارهای این سازمان و تعیین و تکلیف آن‌ها، اظهار کرد: تعداد ۶۶ دستگاه خودرو لوكس قاچاق اعم از بنز ، پورشه ، رنجرور و رولزرویس جهت تعيين تكليف در اختیار سازمان اموال تمليكي قرار دارد.

وی افزود: براساس آئين نامه اجرايي مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز كه اخيرا در هيات دولت تصويب و ابلاغ شده است، سازمان اموال تمليكي مكلف است كالاهاي قاچاق مكشوفه را در صورت امكان به شرط صادرات و با اخذ تضمين لازم به فروش برساند و در غير اين صورت مطابق مقررات اين آئين نامه امحاء خواهد شد.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی خاطرنشان کرد: فروش و توزيع كالاهاي قاچاق مكشوفه در داخل كشور به استثناي كالاهايي كه در بازار داخل نياز جدي به آن احساس می‌شود و به توليد داخلي و تجارت خارجي لطمه وارد نمي‌سازد ، مجاز نمي باشد.

دلیری تاکید کرد: در صورت اراده و عزم همه دستگاههاي مسئول و صدور احكام و مجوزهاي لازم از سوي مراجع قضايي و ساير دستگاههاي مرتبط ، امحاء خودروهاي قاچاق كه امكان صادرات مجدد براي آنها وجود ندارد ، محتمل است.

وی میزان کالای قاچاق در سال گذشته شده را براساس آمار منتشر شد ه از سوي ستاد مركزي قاچاق كالا و ارز ۵/۱۵ ميليارد دلار اعلام کرد، گفت: طي سال گذشته از مجموع کالاهای قاچاق تحویل شده به سازمان اموال تملیکی حدود ۳۰۰  ميليارد تومان كالاي قاچاق تعیین تکلیف گرديده است كه از اين  ميزان كالا، ۱۶ ميليارد تومان امحاء، ۱۶۰ ميليارد تومان استرداد و ۱۲۸ ميليارد تومان نيز طي مزايده هاي سراسري به فروش رسيده است.

مديرعامل سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليكي یادآور شد: در چهار ماهه نخست سال جاري ۴۲۰ میلیارد و ۲۴۶ میلیون ريال كالاي قاچاق توسط سازمان اموال تمليكي به فروش رسيده است .

دلیری در انتها گفت: طبق تبصره ماده ۷۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبالغ حاصل از فروش كالاي قاچاق به خزانه دولت واريز شده و بخشي از اين منابع براي مبارزه با قاچاق در اختيار ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز قرار مي‌گيرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.