۷هزارمیلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی ناوگان بار و مسافر دریایی پرداخت شد

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت : با پرداخت یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته و در مجموع هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات تا کنون برای نوسازی ناوگان بار و مسافر دریایی پرداخت شده است.

محمد سعیدنژاد شنبه اظهار داشت: این مبالغ از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی برای این امر اختصاص یافته است.
وی بدون بیان مبلغ در نظرگرفته شده برای پرداخت به نوسازی ناوگان در سال جاری و آینده ، ادامه داد : روند پرداخت نوسازی ناوگان از محل وجوه اداره شده همچنان ادامه دارد و همچنین برخی شرکت ها مانند شرکت کشتیرانی و نفت کش جمهوری اسلامی ایران برای خود برنامه ریزی هایی دارند.
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور اضافه کرد : مساله اصلی کشور نیاز به نوسازی ناوگان سنتی باری است و ناوگان جدید با مساله کمتری روبه رو است.
سعید نژاد ابراز داشت: ناوگان سنتی هرچند از نظر حجم بخش زیادی را شامل نمی شود ولی از نظر تعداد قابل ملاحظه است.
وی یادآور شد: از نظر تعداد ، ناوگان سنتی حدود ۸۰ درصد ناوگان حمل بار را تشکیل می دهد ولی از نظر تناژ شاید ۲۰ درصد را نیز شامل نشود زیرا حجم شناورهای ناوگان سنتی حمل بار پایین است.
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور ابراز داشت : شرکت نفت کش جمهوری اسلامی ایران حدود ۱۵ میلیون تن و شرکت کشتیرانی ۶ میلیون تن ظرفیت جا به جایی بار دارند.
وی یادآور شد: در سال های گذشته تخصیص های خوبی برای نوسازی ناوگان مسافر داده شده و ۶ هزار صندلی نو در این بخش وجود دارد.
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص فعالیت هایی که این سازمان در خصوص گردشگری می تواند داشته باشند نیز ابراز داشت: این سازمان می تواند نسبت به کمک جهت تامین ناوگان و ترمینال های مسافربری اقدام کند که بزرگترین ترمینال های مسافربری کشور در هرمزگان احداث شده اند واز سوی دیگر گسترش گردشگری دریایی می تواند بر تامین امنیت آبراها موثر باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.