۹۱درصد جمعیت خراسان شمالی زیر چتر بیمه سلامت قرار دارند

|
0 دیدگاه

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: از جمعیت ۹۳۶ هزار نفری استان، ۷۸۹ هزارو ۹۶۰ نفر معادل ۹۱ درصد زیر چتر چهار صندوق بیمه سلامت قراردارند و خدمات مختلف از این بیمه ها دریافت می کنند.

محسن رعنایی روز یکشنبه درهمایش بیمه سلامت و رسانه اظهار کرد: ۵۹ هزار نفر از این تعداد زیر پوشش صندوق روستائی ، ۲۱ هزار نفر زیرپوشش صندوق بیمه همگانی سلامت و مابقی زیرپوشش سایر صندوق های بیمه سلامت هستند.
وی افزود: هم اکنون بیش از ۹۱ درصد جمعیت استان زیر پوشش بیمه های مختلف قرار دارند و کسانی که تمایل به بیمه شدن داشته باشند، می توانند از مزایای بیمه سلامت استفاده نمایند.
وی با بیان این که هزینه این سازمان در سال گذشته هزارو ۴۳۰ میلیون ریال بوده است ، خاطرنشان کرد: در طی اجرای طرح تحول سلامت این هزینه ها در سطح کشور چهار برابر شده است که در خراسان شمالی ۳٫۵ برابر شده است.
وی با اشاره به بدهی های سازمان بیمه سلامت به مراکز طرف قرارداد گفت: بیمه سلامت خراسان شمالی ۴۴۰ میلیارد ریال به مراکز خدمات درمانی و ۳۰ میلیارد ریال هم به پزشک خانواده بدهکار است.
محسن رعنایی تصریح کرد: با توجه به تصویب لایحه ای در مجلس، دولت درصدد است با فروش اوراق قرضه بتواند مطالبات بیمه سلامت را بپردازد تا این بیمه نیز خدمات بهتری به شهروندان ارائه کند.
وی به مشکلات بیمه شدگان روستایی در نحوه خدمات دهی داروخانه ها هم اشاره کرد وگفت: مشکل عمده ما در نحوه خدمات دهی به بیمه شده ها به علت ضعف در سیستم ارجاع است و اگر بیمه شده ها سلسله مراتب ارجاع به پزشک را رعایت کنند هیچ گونه مشکلی در نحوه ارائه خدمات بوجود نخواهد آمد.
وی خاطر نشان کرد: بیمه شده های روستایی حتما از مراکز خدمات درمانی موجود در روستاها اقدام به درمان کنند.

***به ازای هر ۲۰ هزار نفرروستایی یک دندانپزشک وجود دارد
به گزارش ایرنا رئیس اداره ارزیابی و نظارت بیمه سلامت استان هم درادامه این همایش گفت: دارندگان بیمه سلامت می توانند از ۲۰ نوع خدمات دندانپزشکی در کنار سایر خدمات درمانی، آموزشی، پیشگیری و بهداشتی بیمه سلامت استفاده کنند.
مهرداد سفیدگران افزود: برخی از این خدمات شامل، کشیدن برخی دندان ها، جرم گیری، فلوراید تراپی، رادیوگرافی، آموزش و چگونگی استفاده درست از نخ دندان است.
وی افزود: ارائه این تسهیلات بیمه ای در مراکز داندانپزشکی دولتی و خصوصی و برای مادران باردار و فرزندان ۲ تا ۶ سال می باشد.
وی گفت: خدمات دندانپزشکی ما بر اساس میزان تعهداتی که با شورای عالی بیمه انجام تقبل کرده انجام می شود و تعرفه دندانپزشکی هم طبق تعرفه سازمان مرکزی انجام می گیرد.
*** ۶۴۶ مرکز در استان طرف های قرارداد بیمه سلامت می باشند
مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی در ادامه این همایش تصریح کرد: از این تعداد ۳۷۱ موسسه بصورت مستقل ،۱۹۷ موسسه هم بصورت غیر مستقل و ۷۸ مرکز هم موسسه های بهداشتی و درمانی می باشند.
محسن رعنایی همچنین در مورد قرار داد بیمه سلامت با ماما گفت: در استان ما ۱۱۰ ماما در ۷۸ مرکز درمانی و بهداشتی در روستاها در حال فعالیت می باشند و تمامی خدمات ماماها در روستاها بصورت رایگان می باشد.
وی افزود: هرچند که در شهرهای استان هم سه تا مرکز توسط ماماها ارائه خدمات می دهند ولی در صدد هستیم تا بیش از این حوزه خدمات دهی ماما ها در شهرها را گسترش دهیم.
به گزارش ایرنا ، طرح تحول نظام سلامت اردیبهشت سال ۹۳ به منظور کاهش پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم، حضور پزشکان متخصص در بیمارستان های مشمول، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و ویزیت در بیمارستان های مشمول، حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند، ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان های مشمول طرح و حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم به مرحله اجرا درآمد.
نام نویسی برای بیمه سلامت ایرانیان نیز همزمان در سراسر کشور از اول اردیبهشت سال ۱۳۹۳ آغاز و توزیع دفترچه های درمانی نیز از سوم خرداد همان سال آغاز شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.