ثبت نام درپنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات از روز شنبه 13شهریورماه جاری آغاز شد.

آغاز ثبت نام در پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات

|
0 دیدگاه

علی آذرکار مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان و دبیر شورای سیاست گذاری سلسله همایش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اعلام این خبر گفت: پس از برگزاری چهار دوره مداوم همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات طی چهار سال گذشته، پنجمین دوره این همایش، روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۵ در سالن همایش کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

آذرکار ادامه داد: در این دوره از همایش، مبحث ” کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک” به عنوان موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات انتخاب شده است. علاقمندان برای ثبت نام از تاریخ ۱۳شهریورماه تا پایان مهرماه جاری فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان با آدرس tehrannsr.org دراین همایش تخصصی ثبت نام کنند.

او درخصوص محورهای این همایش گفت: درپنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات محورهایی همچون ” اصول و مفاهیم کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک”،” پایش و ارزیابی ریسک فناوری اطلاعات”، “چالش‏ها و رهنمودهای ساختاری و فرآیندی در زمینه استقرار نظام کنترل‏های داخلی”، “معرفي چارچوب‌ها، به‏روش‏ها و استانداردهای مرتبط با کنترل‏های داخلی” و  و همچنین” نقش فناوری اطلاعات به عنوان یک توانمندساز در استقرار نظام کنترل داخلی” مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

به گفته مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، مخاطبان این سلسله همایش‌ها، اعضای هیات‌مدیره و مدیران عامل نهادهای حاکمیتی حوزه فناوری اطلاعات در کشور، مدیران ارشد سازمان‌های دولتی، عمومی و خصوصی، متخصصان و دانشجویان حوزه فناوری اطلاعات و به ویژه مدیریت در حوزه فناوری اطلاعات هستند.

آذرکار با تاکید بر حضور مدیران نهادهای حاکمیتی فناوری اطلاعات کشور و مدیران شرکت های خصوصی در این همایش ادامه داد:  در این همایش نیز همچون سال های گذشته علاوه بر حضور مدیران بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و صنایع مختلف، نمایندگان دستگاه های حاکمیتی فناوری اطلاعات برای طرح تجارب خود در زمینه محور همایش حضور فعالی دارند.

آذرکار با اشاره به سایر محورهای این همایش گفت:  تلاش می کنیم در این همایش همچون دوره های گذشته، الگوهای بین‏المللی و تجارب سایر کشورها در زمینه استقرار نظام کنترل‏های داخلی، چالش‌ها، الزامات و عوامل کليدي موفقيت در استقرار نظام کنترل‏های داخلی و همچنین تجارب موفق و آسیب شناسی تجارب ناموفقِ استقرار این نظام ها را مطرح کرده و به آن بپردازیم.

او ضمن تاکید بر شناسایی چالش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات  در کشور طی این همایش افزود: در پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ، تلاش می کنیم همچون دوره های گذشته  چالش‌ها، الزامات و عوامل کليدي موفقيت در استقرار نظام کنترل‏های داخلی و همچنین موضوع قوانین و مقررات تهدیدکننده و تقویت‌کننده استقرار این نظام های مدیریتی را تشریح کنیم.

اولین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات که زمستان ۹۱ از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برگزار شد، بیشتر به تشریح «مفاهیم راهبری سازمانی فناوری اطلاعات» به عنوان یکی از الزامات رشد و بهره‌وری در سازمان‌ها پرداخت.

رویکرد دومین همایش، “ارتقاء ظرفیت کارفرمایی در تعریف و اجرا پروژه‏‌ها و خدمات فناوری اطلاعات” بود.

در سومین دوره این همایش رویکرد «ممیزی فناوری اطلاعات» مدنظر قرار گرفت و تجارب متعدد مدیریتی داخلی و بین‌المللی در این حوزه تشریح و بررسی شد.

چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات دی ماه ۹۴ با موضوع «سنجش، پایش و کنترل» برگزار شد.

اطلاعات مربوط به سوابق همایش طی  چهارسال گذشته ، در وبگاه آن به نشانی www.itcg.ir قابل دسترسی است .

لازم به ذکراست اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران می توانند با برخورداری از تخفیف ۵۰درصد در این همایش ثبت نام کنند.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.