آمادگی راه‌آهن شمال برای حمل و ترانزیت محصولات کشاورزی و دامی

|
0 دیدگاه

مدیرکل راه‌آهن شمال از آمادگی این اداره کل برای تامین واگن‌های یخچال دارجهت حمل وصادرات محصولات کشاورزی و فرآورده‌های دامی خبر داد.

یوسف گران‌پاشا اظهار کرد: با توجه به این‌که مازندران یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است و راه‌آهن شمال نیز در مسیر کریدور ریلی شمال – جنوب قرار دارد و به بندر امیرآباد نیز متصل است، مناسب ترین موقعیت برای سرمایه گذاران، تجار و بازرگانان و شرکت های تجاری است که می توانند با استفاده از مزیت‌های موجود خطوط ریلی این حوزه، کالا و محصول خود را با هزینه کم، امنیت و حجم بالا از هر نقطه کشور به کشورهای حاشیه دریای خزر وحاشیه خلیج فارس صادر و حمل کنند.

وی صادرات را یکی از مهم‌ترین عوامل تحول اقتصادی و فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت استان و کشور دانست و افزود: درحال حاضر سیاست راه آهن بر مبنای کاهش حق دسترسی است.

وی اضافه کرد: در گذشته راه آهن بابت حمل بار ۵۷ درصد حق دسترسی دریافت می کرد و در حال حاضر با تخفیفات در نظر گرفته شده این رقم را کاهش داده و به پایین ترین سطح ممکن خواهیم رساند.

مدیر کل راه آهن شمال افزود: راه آهن این توانایی را دارد تا با احداث خطوط فرعی و سکوهای بارگیری در صورت وجود بار مستمر با تناژ بالا، از طریق حمل و نقل ریلی در اسرع وقت و به سلامت بار را به مقصد برساند.

گران پاشا با اشاره به اینکه در حمل و نقل ریلی، انواع واگن‌ وجود دارد و برای حمل محصولات مختلف از واگن مخصوص استفاده می شود ، گفت: برای حمل محصولات کشاورزی و دامی نیازمند واگن‌های مخصوص حمل این محصولات هستیم و با توجه به سیاست های راه آهن برای توسعه حمل و صادرات باردر حال حاضر این نوع واگن های کانتینری یخچال داردر راه آهن آماده بهره برداری است و در اسرع وقت جهت حمل محصولات کشاورزی و فرآورده های دامی در اختیار شرکت ها و بازرگانان قرار می گیرد.

کانتینرهای یخچال‌دار دارای ظرفیت حمل ۳۵ تن بار بوده و ومجهز به سیستم GPS است .این کانتینرها خود شارژ بوده و با گازوئیل تا ۲۰ روزکار می‌کنند و قابلیت تنظیم هر دمایی را به‌صورت ثابت و متغیر دارند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.