آیفون ۷ در ایران با چه قیمتی به فروش می‌رسد؟

|
0 دیدگاه

شرکت اپل پس از معرفی دو آیفون ۷ و ۷ پلاس، قیمت های مد نظر خود را برای خریداران اعلام کرد.

کمپانی اپل پس از معرفی آیفون ۷ و ۷ پلاس قیمت های مدنظر خود را برای خریداران در فروشگاه اینترنتی به نمایش گذاشت. سال گذشته اپل قیمت آیفون ۶ اس ۱۶ گیگا بایتی خود را با قیمت ۶۴۹ دلار و ۶ اس پلاس با همان حجم از حافظه را با قیمت ۷۴۹ دلار در سایت خود به فروش رساند.

‌با وجود این موضوع که اپل در گوشی های جدید خود از تکنولوژی بیشتر و پردازنده قوی‌تری استفاده کرده است و گوشی های خود را با حافظه پایه ۳۲ گیگا بایتی به فروش میرساند، قیمت ۶۴۹ دلاری را برای آن انتخاب کرده است. به این معنا که قیمت عرضه آیفون ۷، ۳۲ گیگا بایتی با قیمت ۶ اس ۱۶ گیگا بایتی، برابر بوده است.

اپل آیفون ۷ خود را در بازار جهانی با قیمت ۶۴۹ دلار برای نسخه ۳۲ گیگ، ۷۴۹ دلار برای ۱۲۸ گیگ و ۸۴۹ دلار برای ۲۵۶ گیگ ارائه خواهد شد و نسخه پلاس هم به ترتیب ۷۶۹، ۸۶۹، و ۹۶۹ دلار قیمت خواهد داشت.

این قیمت ها در صورتی است که مستقیم از شرکت اپل خریداری شوند. معمولا زمانی که کالای دیجیتال جدید وارد ایران می شود، دلال ها، آنها را با قیمت بیشتری وارد ایران می کنند و با تفاوت قیمت بسیاری به دست خریدار میرسد. سال های گذشته آیفون ۶ و ۶ اس در زمان اولیه ورود به ایران حدود یک میلیون تومان بیشتر از ارزش واقعی خود به فروش رسید. به طوری که ارزان‌ترین آیفون ۶ اس با قیمت ۳ میلیون تومانی و گران‌ترین آن با قیمتی نزدیک به ۵ میلیون تومان به فروش رسید.

اما امسال با توجه به اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، مجوز ورود آیفون ۷ توسط ۹ شرکت در ایران، پیش بینی این قیمت این گوشی سخت تر از گذشته شده است. وارد کنندگان این گوشی ها از طریق قانونی باید عوارض گمرکی بپردازند و در طرفی دیگر با ایجاد فضای رقابتی، کاهش قیمت ها پیش بینی می شود. اما باز هم با ورود قانونی این گوشی به ایران، افزایش قیمت در ماه های اولیه پیش بینی شده است.

همچنین برخلاف دیگر کشور‌ها در ایران تفاوت قیمتی آیفون در رنگ‌های مختلف بسیار زیاد است و پیش‌بینی می‌کنیم آیفون Jet Black، گران‌ترین آیفون بازار باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.