ادامه رشد آرام بورس در مهرماه/شاخص کل ۵۳ واحد بالا کشید

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (سه شنبه) با ۵۳ واحد رشد به ۷۷ هزار و ۱۴۳ واحد رسید.

در معاملات امروز، ۶۸۱ میلیون و ۳۴۱ هزار سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال در ۶۳ هزار و ۹۲۴ نوبت خرید و فروش شد.
نمادهای فارس (هلدینگ خلیج فارس)، فولاد (فولاد مبارکه) و فملی (صنایع ملی مس) با تاثیر مثبت باعث رشد شاخص شدند، اما نمادهای خساپا (سایپا)، مبین (پتروشیمی مبین)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و خودرو (ایران خودرو) بر شاخص تاثیر منفی داشتند.
نگاهی به شاخص های اصلی بازار سرمایه در معاملات امروز، از رشد بیشتر آنها حکایت داشت به طوری که شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) ۱۹ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۱۰۷ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۸۵ واحد، شاخص آزاد شناور ۲۷ واحد و شاخص بازار دوم ۳۶۵واحد افزایش یافت.
تنها شاخص منفی بازار امروز، شاخص بازار اول بود که چهار واحد پایین آمد.
بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز به حق تقدم کابل البرز، کاشی پارس، تولیدمحور خودرو، قند مرودشت و فراورده های نسوز ایران تعلق داشت.
بیشترین کاهش قیمت نیز در اختیار حق تقدم گروه صنایع بهشهر ایران، صنایع شیمیایی سینا، نورد و قطعات فولادی، آلومراد و کمک فنر ایندامین بود.
با وجود پیش بینی هایی که مبنی بر آغاز رشد پایدار شاخص کل بورس از شهریورماه مطرح می شد، بورس در هفته های اخیر همچنان مسیری پر نوسان را طی کرده است و نشانه ای که حاکی از تغییر روند حرکت شاخص باشد به چشم نمی خورد.
شاخص در هفته های گذشته در محدوده کانال های ۷۸ هزار تا ۷۵ هزار واحدی در نوسان بوده است و به نظر می رسد که همچنان این روند را ادامه دهد.
بر این اساس، رشد اندکی را که در روزهای ابتدایی فصل پاییز شاهد بوده ایم می توان حرکتی اصلاحی دانست که احتمالا پایدار نبوده و دوباره به روند نزولی تبدیل خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.