ارائه داستان‌های منتشر نشده از فیتزجرالد در بهار سال آینده

|
0 دیدگاه

داستان‌های منتشر نشده از اف اسکات فیتزجرالد بهار سال ۲۰۱۷ به بازار کتاب عرضه می‌شوند.

انتشارات سایمون شوستر آوریل سال ۲۰۱۷ این مجموعه داستان را منتشر می‌کند. فیتزجرالد این داستان‌ها را بیشتر در سال‌های پایانی دهه چهارم قرن بیستم نوشته است.

ناشران در آن دوره به دلیل محتوا و یا سبک نگارش فیتزجرالد که مطابق با استانداردهای آن‌ها در دهه ۳۰ نبود، حاضر به انتشار این داستان‌ها نشدند.

به گفتۀ انتشارات سایمون شوستر این مجموعه شامل نوشته‌هایی با موضوعات جنجالی است که صحبت‌ها و افکار زنان و مردان را بدون سانسور به تصویر می‌کشند.

این ناشر آمریکایی در ادامه افزود: «فیتزجرالد ترجیح داد این داستان‌ها منتشر نشوند تا این‌که برای راضی کردن ناشران آن‌ دوران تن به تغییر در نوشته‌هایش دهد. او حتی در دورانی که نیاز بسیاری به پول داشت این کار را نکرد.»

فیتزجرالد داستان اصلی این مجموعه را در دورانی بحرانی از زندگی خود نوشت. او در آن دوران به کارولینای شمالی رفته بود و در حالی در منجلاب مصرف افراطی الکل دست و پا می‌زد که همسرش زلدا در آسایشگاهی در همان نزدیکی بستری بود. این نویسنده سال ۱۹۳۷ با کمپانی متروگلدن مایر قرارداد امضا کرد و پا به دنیای هالیوود گذاشت. فیتزجرالد در نهایت سال ۱۹۴۰ در ۴۴ سالگی چشم از جهان فروبست و آثار ماندگاری چون «گتسبی بزرگ» را از خود به جای گذاشت.

سال گذشته نیز مجله استرند داستان کوتاهی از فیتزجرالد را که سردبیر مجله در آرشیو دانشگاه پرینستون یافته بود منتشر کرد. «دما» داستان نویسنده‌ای الکلی به نام امت مانسن است که از بیماری قلبی رنج می‌برد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.