ارزانی گوشت در پی کاهش تعرفه واردات عملی می شود

|
0 دیدگاه

ملکی گفت: در دوماه اخیر تعرفه واردات گوشت حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است که درصورت کاهش این تعرفه گوشت قرمز با قیمت پایین‌تری به دست مصرف کننده خواهد رسید.

علی اصغر ملکی با اشاره به ثابت بودن قیمت گوشت گوسفندی نسبت به هفته گذشته اظهار کرد: هر کیلو گوشت گوسفندی بین ۳۰ هزار تا ۳۱ هزارتومان به مغازه‌داران فروخته می‌شود که آنها باید هرکیلو گوشت شقه بدون دنبه را بین ۳۴ هزار تا ۳۵ هزار تومان به مشتری عرضه کنند.

وی در خصوص میزان واردات و صادرات دام و گوشت قرمز خاطرنشان کرد: در دو ماهه اخیر تعرفه واردات گوشت قرمز حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است، درصورت کاهش تعرفه واردات گوشت قرمز از سوی جهادکشاورزی و افزایش واردات در آینده شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز خواهیم بود.

ملکی افزود: دامداران در پی عید قربان بیشتر دام خود را به فروش رساندند و با نزدیکی محرم و صفر نیاز به دام در این ماه‌ها احساس می‌شود از این رو واردات به دامداران ضرری وارد نمی‌کند و با کنترل عرضه و تقاضا می‌توان قیمت‌ها را کاهش داد و در صورتی که دام نیز بیش از تقاضا در بازار موجود باشد صادرات در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اظهار کرد: در برخی مواقع با کاهش دام در میادین، واردات دام برای ایجاد توازن احساس می‌شود و در مواقع افزایش دام در بازار بهتر است صادرات برای ارزآوری انجام شود.

وی افزود در صورتی که واردات و صادرات به بازار صدمه وارد نکند می‌توان با کنترل عرضه و تقاضا در کنار کاهش تعرفه واردات، قیمت گوشت را برای مصرف کننده پایین آورد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.