ارزش معاملات بازار دارایی فکری فرابورس به ۳۰ میلیارد ریال رسید

|
0 دیدگاه

از ابتدای راه‌اندازی، ارزش معاملات بازار دارایی فکری در فرابورس ایران به رقم ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال رسیده است.

بازار دارایی فکری فرابورس ایران که با هدف توسعه انتقال تکنولوژی، تسهیل قیمت‌گذاری منطقی اوراق بهادار مبتنی بر مالکیت فکری بر مبنای قیمت یک بازار رقابتی و نیز تجاری‌سازی دارایی‌های فکری راه‌اندازی شده است، برای چهارمین بار شاهد واگذاری مالکیت یک اختراع بود.
بر این اساس مالکیت اختراع «فیلتر شیکونین جاذب مواد مضر و سرطان‌زای دود سیگار» در بازار فرابورس ایران به ارزش ۱۶ میلیارد ریال واگذار شد تا به این ترتیب از ابتدای راه‌اندازی بازار دارایی فکری، ارزش معاملات آن به رقم ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برسد.
همچنین مالکیت این اختراع که شهریور سال ۸۶ در اداره کل مالکیت صنعتی ثبت شده و اصالت گواهی آن در تاریخ ۲۳ آذر‌ماه ۹۳ به تایید رسیده است، به صورت ۱۰۰ درصدی با قیمت پایه کل ۱۶ میلیارد ریال و در قالب یک ورقه بهادار مبتنی بر دارایی فکری انتقال یافت.
بنابر گفته‌های مخترع «فیلتر شیکونین جاذب مواد مضر و سرطان‌زای دود سیگار»، این اختراع موجب جذب یا به دام انداختن مواد مضر و سرطان‌زا (بطور میانگین حدود ۸۰ درصد) در فیلتر سیگار بدون تاثیر بر غلظت نیکوتین می‌شود و مشابه خارجی ندارد.
گفتنی است؛ پیش از این اختراع یک طرح صنعتی و دو اختراع دیگر نیز در بازار دارایی فکری فرابورس به فروش قطعی رسیده که شامل «استارتر هوشمند دیجیتال ضدسرقت خودرو»، «باربند نرم خودرو» و «ساخت دستگاه ظرفشویی با سیستم AIR JET» بودند.
در حال حاضر همچنین تعداد اختراعات درج شده در فهرست عرضه‌ این بازار به ۱۴۴ مورد رسیده که از اقبال بیش از پیش صاحبان ایده و اختراع از ماهیت عملکردی این بازار و نقش آن در تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات حکایت می‌کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.